Telegram’ın geliştiricisi Pavel Durov, ortalığı karıştıracak yeni bir tartışma başlattı. Donald Trump’ın sosyal medya olayından sonra Durov, Apple ve Google içinde diğer şirketler gibi tehlikeli şirketler olduğunu savundu.

Apple'in değeri 2 trilyon doları geçtiEn Tehlikeli Olanı Apple, Android Kullanmaya Özen Gösterin!
ABD’de meydana gelen son olay gündeme bomba gibi düştü. Trump destekçilerinin senato binasına karşı düzenledikleri baskın sonucunda tüm Dünya’nın gözü ABD’ye çevrildi. Bunun üzerine de Trump’ın sosyal medya hesabına erişim engellendi. Bu olaylar Apple ve Google’ı harekete geçirdi. Bunun üzerine bu iki şirket kendi uygulama sitelerinde Parler isimli uygulamayı kaldırdı. Telegram geliştiricisi ise bunun ne kadar tehlikeli olduğunu savundu.

iOS VS Android Kıyaslaması - İpuçları ve Püf Noktaları - Mi Community -  XiaomiPavel Durov’a göre Apple’ın en tehlikeli şirket olmasının sebebi ise milyonlarca Apple kullanıcısının her an herhangi bir kısıtlama ile karşı karşıya kalabilecek olması. Bu yüzden Durov, android’i kullanmanın daha mantıklı olduğunu ve açık kaynak kodlu olduğu için kısıtlamalardan kendini kurtarabilecek düzeyde olduğu için, android kullanmanın daha sağlıklı olduğunu iddia ediyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz