Son zamanlarda gündemde çok konuşulan WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi sonucu ile birçok kullanıcı tedirgin olmuştur. Bu tedirginlikten dolayı WhatsApp uygulamasını telefonlarında silip başka bir mesajlaşma uygulamasını telefonlarına yüklediler. Bu uygulamalardan biri de telegram’dır.

Telegram'ın sahibi kim? Telegram mesajlaşmaları gizli tutuluyor mu? İşte  Telegram'ın özellikleri

Ancak telegram’ında çok güvenilir olup olmadığından emin değiliz. Telegram’ın gizli bir özelliği olan zaman ayarlı kendiliğinden silinen mesaj gönderme özelliği olan “Yok Etme Zamanlayıcısı” özelliğinden bahsedeceğiz.

Telegram Yok Etme Zamanlayıcısı
Gönderdiğiniz ‘gizli sohbet’ özelliği sayesinde bu özellikte kullanabileceğiniz ve gönderilen mesajları 1, 2, 3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15 ve 30 saniye, 1 dakika, 1 saat 1 gün ve 1 hafta zaman ayarlı sürede kendiliğinden silinebilen mesajlar göndermenizi sağlayan özelliğe telegram yok etme zamanlayıcısı diyoruz.

Telegram’da Zamanlı Silinen Mesajlar
Anlatacağımız yöntem IOS ve Android cihazlarla uyumludur. Her iki işletim sistemine sahip olanlar da deneyebilir.
-Öncelikle yeni mesaj oluşturmak için “kalem” işaretine basarak sohbet oluşturmak için bir pencere açıyoruz.
-Açılan pencereden “Yeni Gizli Sohbet” özelliği seçiyoruz. Daha sonra sohbeti kiminle başlatacaksanız kişiyi seçiyoruz.
Gizli sohbet için;
-Uçtan uca şifreleme kullanır.
-Sunucularda iz bırakmaz.
-Yok etme zamanlayıcısına sahiptir.
-İletmeye izin vermez.
-Ekran görüntüsü çekilmez.
-Ekran videosu çekilmez.

Şimdi profil fotoğrafının olduğu yerde isminin yazılı olduğu yere bir kere dokunuyoruz. Yok etme zamanlayıcısı karşımıza çıkacaktır. Yok etme zamanlayıcısı yazan yere bastığınızda mesajların otomatik, kendiliğinden silineceği zamanlamayı ayarlayın. 1 den 15 saniye kadar, 30 saniye, 1 saat, 1 gün, 1 hafta olarak zaman aralığını seçerek gönderilen mesajların kendiliğinden kaldırılmasını ayarlayabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz