Çin, Şangay’da bir kapalı otoparkta park halinde duran Model S alev almıştı. Aradan geçen günlerden sonra sır perdesi kalktı. Bu durum hakkında tüm incelemelerini bitiren Tesla aracının neden yandığını dile getirdi.

Geçtiğimiz Nisan ayında, Çin Şangay’da kapalı bir otoparkta Tesla Model S park halindeyken alev almış ve patlamıştı. Elbette bu durum gündeme oturan kötü bir haberdi. Güvenlik kameralarının saniye saniye kayıt ettiği bu olaydan sonra Tesla bir açıklama yapmış ve durumu araştıracağını dile getirmişti.

Tesla, tüm incelemelerini bitirmiş ve 21 Nisan’da Şangay’da yer alan bu üzücü durumu aydınlatmıştı. Tesla, ilk nesil Model S’in tek batarya modulünden dolayı böyle bir arızanın ortaya çıktığını dile getirdi. Kapalı otoparkta yer alan bu patlama durumunda elbette diğer araçlarda hasar görmüştü.

Şirket güncellemeyi duyurdu!

Tesla, yeniden bu gibi durumlarla gündeme gelmemesi adına ilk adım atıldı. Firma Model S ile Model X araçlarında yer alan şarj ve termal ayarlarını OTA güncellemesi ile güncelledi. Bu güncelleme ile pil daha fazla korunacak ve ömrü daha fazla arttırılacak. Tesla, bu şekilde otomobillerinin benzinli araçlara kıyasla 10 kat daha çok güvende olduğunu dile getirdi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz