Kısa süre önce tanıtımı yapılan battle royale tarzında ki Tetris 99, mobil cihazlara geliyor. Tetris Royale adında gelen oyun 100 kişi ile beraber tetris oynamanız halinde sona kalanın kazanmasıyla bitiyor.

Battle royale tarzı son zamanlarda çok fazla yapımcının dikkatini çekmişti. Yinede bazı yapımcılar bu tarza daha farklı yaklaşmış durumda. Bunların başında ise Tetris oyunu oluyor. Sizlerinde bildiği gibi klasik olan tetris oyunu battle royale ile birleşiyor. Tetris 99 ise geçmişte, Nintendo Switch oyuncularına özel gelmişti. Şimdi ise bir açıklama geldi ve mobil telefonlar için geleceği açıklandı.

Tetris Royale Mobil

Mobil kullanıcılar için gelecek olan oyunun adı ise Tetris Royale oluyor. Daha önceden olduğu gibi oyun benzer olacak ve 100 kişi ile aynı anda oyun oynayacaksınız. Temel amaç ise üst kısma değmemek olacak. Puan türü ise 99 kişiden geriye kalmanız gerekecek. Elbette sizin kaybetmeniz için birçok engel yer alıyor. Blokları çok hızlı yok etmeniz gerekiyor ve son kalan kişi oyunun birincisi oluyor.

Bu mobil oyun ise, N3TWORK ve The Tetris Company firmalarının el sıkışması ile geliyor. Şimdilik Beta aşamasında olan bu yeni oyunun bu yıl tanıtılacağı söz konusu oldu. Ancak resmi olarak çıkış yılının 2020 yılına kadar süreceği bekleniyor. Ayrıca yeni oyunda bazı kişiselleştirmeler ve güçlendirmeler olacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz