Bilindiği üzere Netflix platformu içerisinde her konudan birçok film barındıran bir uygulama. Netflix platformuna ait filmlerden birisi de çok sayıda beğeni almış olan The Platformdur. Bu film farklı konusu bakımından izleyiciler tarafından çok beğenilmiş ve takdir edilmiş.

Galder Gaztelu- Urrutia’nın ilk uzun metrajlı filmi olan The Platform konu olarak her katında sadece iki kişinin bulanabildiği çok katlı bir hapishane de yaşanan konuları ve sınıfsal ayrımları ele almaktadır. Bu filmin ana merkezinde ki olan konu kapitalist düzen ve yapılan haksızlıklar ve adaletsizliklerdir. Film bu olayların beraberinde pek çok gizemi de içerisinde bulunmaktadır. İzleyicilerine pek çok sosyal mesaj barındıran bu film hem konu bakımından hem de oyuncu bakımından en iyi yapımlardan biri olmaya hak kazanmıştır.


Bu bilgilerden hemen sonra bu filmi sevenlerin izleyebileceği bazı filmler önereceğiz. Bu önereceğimiz filmler hem kalite bakımından hem de konu bakımından The Platformla benzerlik göstermektedir. İzleyebilceğiniz filmlere bakacak olursak ilk olarak Circle’ yi önerebiliriz. Bu film konu olarak bir uzaylının dünyaya yeni getirdiği teknolojiyi öğrenen bir grup kötü bilim adamının bu teknolojiyi ele geçirmek için yaptıklarını ele alır. İkinci olarak sizlere Kar Küreyici’yi önerebiliriz.

Bu film de konusunda da insanların küresel ısınmayı önlemek amaçlı yaptığı deneylerin dünyayı buzul çağa sokmasıyla beraber sadece bir trende ki insanlar hayatta kalıyor ve olaylar bu şekilde gelişerek ilerliyor. Bu filmlere ek olarak yine 1997 yapımı olan Küp filmi, 2016 yapımı olan Belko Deneyi filmini de izlerseniz çok beğeneceğinizi tahmin ediyoruz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz