Korona virüs nedeniyle birçok şeyin ertelendiği dönemin içerisindeyiz. Korona virüs tablosunun gün geçtikçe azalması sonucu bazı alanlarda hayat normale dönmeye başladı. Uçuşlar yüzünden olduğu yerde kalan kişileri sürekli Türk Hava Yolları seferlerinin ne zaman başlatılacağını takip ediyor. Sonunda beklenen haber geldi ve Türk Hava Yolları iç ve dış hatlarının seferlerini ne zaman başlatacağını duyurdu.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı, iç ve dış hatlarda gerçekleşecek olan seferlerin ne zaman gerçekleşeceği konusunda bilgilendirme yaptı. İlker Aycı, iç hat seferlerinin 4 Haziran tarihinde, dış hat seferlerinin ise 10 Haziran tarihinde başlayacağının açıklamasını yaptı. Dünya genelinde vaka ve vefat sayısının düşmesinin ardından ülkeler yavaş yavaş normal hayata dönmeye başladı. İş insanlarının en çok merak ettiği durumlardan biri de uçuş sürecinin nasıl gerçekleşeceğidir. Aycı tarafından yapılan açıklamada iç hat seferlerinin 4 Haziran, Dış hat seferlerininde 10 Haziran’da gerçekleşeceği paylaşıldı.


Alınacak olan önlemler arasında yolcuların kabin bagajlarının artık kabin içerisinde taşınmayacağını açıkladı. Kabin bagajları artık uçağın bagaj kısmında taşınacak. 8 Kg kabin bagaj hakkı uçak altı bagaj hakkına eklenebilecek. Türk Hava Yolları tarafından bu süreçte yeni bir ücret politikası gerçekleşebileceği de ortaya çıktı. Virüsün tam bitmemesi nedeniyle olacak olan uçuşlar kontrollü bir şekilde gerçekleşecek. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz