Son zamanlarda en çok gündemde olan kripto para borsası ile ilgili olaylar yer alıyor. Ticaret Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada İzmir’de gerçekleştirilen operasyonda Türkiye’ye getirilen 501 tane kripto para mining cihazına el koydu. Ele geçirilen cihazlar 5 milyon TL değerinde.

Yeni Başlayanlar İçin Bitcoin Madenciliği(Mining) Nedir? Nasıl Yapılır? -  onedio.com

Gelen ihbarı değerlendiren İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü, hemen harekete geçerek operasyon düzenlediler. Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Türkiye’ye kaçak yollarla getirilip yakalanan mining cihazlarına ne olacağından bahsedilmiyor. Mining cihazlardan da bahsedilmedi.

Bitcoin Madenciliği (Mining) Nedir ve Nasıl Yapılır? Tüm Merak Edilenler •  Coinkolik

Biz ele geçirilen bu Mining cihazlara değinecek olursak, Mining ya da madencilik olarak bilinen işlem, aslında uzun zamandır biliniyor fakat gündemde değil. Sektöre ilgi duyanlar, bu işlem için özel üretilmiş cihazları kullanarak ya da güçlü bir ekran kartına sahip bilgisayarlar aracılığıyla madencilik işlemi yapabiliyorlar. Bu sayede kripto paraların transferlerini ya da şifrelerinin çözülmesini sağlayarak, gelir elde edilmesine yol açıyorlar.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz