TikTok, OC’deki gizlilik korumasını atlarken, Android akıllı telefon kullanıcılarından 15 aydır veri topluyor. Bunun hakkında The Wall Street Journal yazıyor .

Uygulama, Kasım 2019’da veri toplamayı durdurdu. İnternetteki kullanıcıları izlemenize izin veren MAC adreslerinden bahsediyoruz. TikTok, bilgi toplamak için ek bir şifreleme eklentisi kullandı – Google’ın gizlilik politikasını ihlal etti.

Google temsilcileri, yazı yazılırken WSJ anketini incelediler ve konu hakkında yorum yapmaktan kaçındılar. Wall Street Journal, TikTok’un MAC adreslerini toplayan tek uygulama olmadığını, Android’deki uygulamaların yaklaşık% 1’inin bundan muzdarip olduğunu vurguladı.

ABD Federal Ticaret Komisyonu, MAC adreslerini kişisel bilgilerle eşleştirir – çoğu zaman reklam amacıyla toplanırlar. Bununla birlikte, Beyaz Saray, kullanıcı verilerinin Çin hükümeti tarafından elde edilebileceği ve belirli kullanıcılar hakkında ayrıntılı dosya derlemek için kullanılabileceği konusundaki endişelerini dile getirdi, WSJ yazıyor.

Donald Trump , 7 Ağustos’ta Amerika Birleşik Devletleri’nde TikTok’u engellemek için bir kararname imzaladı . Karar 15 Eylül’de yürürlüğe girecek. Bir sosyal ağ, ancak başka bir şirket tarafından satın alınmışsa engellemekten kaçınabilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz