TikTok’un yaratıcıları Apple Music gibi bir müzik yayını hizmeti başlatacak

Popüler sosyal ağ TikTok’un sahibi olan Çinli ByteDance şirketi, markalı bir müzik yayını hizmeti sunacak. Financial Times tarafından rapor edilmiştir.

Gazetecilere göre, şu anda şirket en büyük plak şirketleri olan Universal Music, Sony Music ve Warner Music ile görüşüyor. Prömiyer, Hindistan, Brezilya veya Endonezya dahil olmak üzere gelişmekte olan pazarlarda gerçekleştirilmelidir. Daha sonra ana payın Apple Music veya Spotify tarafından tutulduğu Amerikan ve Avrupa arenalarına girilmesi planlanmaktadır.

Yeni servise abone olan abonelerin çoğunluğunun şu anda 500 milyondan fazla olan TikTok kullanıcıları aktif olacağı tahmin edilmektedir.

Asıl vurgu, geliştiricilerin kullanıcıların kendileri tarafından oluşturulan içerik oluşturmaları üzerinedir. Her zamanki şarkıları dinlerken, yaratıcılar eser alışverişinde bulunabilecekler. Ayrıca, kullanıcılar kişisel kitaplıklarına kısa videolar izleyip ekleyebilecek ve üzerlerine seçilen parçaları yerleştirebilecek. Bütün bunlar, TikTok’ta bulunan ek viral içeriğe katkıda bulunacaktır. Bu bilgiler, platformun demo sürümüne ilk erişim hakkı veren bazı müzisyenler tarafından paylaşıldı.

Aboneliğin maliyeti hala bilinmemektedir. Apple Music, Amazon Music Unlimited veya Spotify’dan daha küçük olması bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz