2016 yılında piyasaya sürülen TikTok, günümüze kadar milyonlarca kullanıcıya ulaştı ve kullanıcı sayısı daha da artmaya devam ediyor. Musically adlı bir uygulama ile birleştirilen TikTok, en başında yalnızca Asya’da popülerdi ancak sonradan bölge bölge yayılmaya başladı. TikTok’u kullanmak isteyenler, hayatında daha önce hiç TikTok kullanmamış olanlar hala mevcut. Biz TikTok’a yeni başlıyorsanız nasıl kullanacağınıza dair bir rehber hazırladık.

TikTok’u indirmek, kullanmak oldukça basittir. Hem İOS hem de Android kullanıcılar için hem App store’da hem de Google play store’da uygulama mevcuttur. Uygulamayı işletim sistemi store’larınzıa göre girip indirdikten sonra Facebook, Gmail gibi birçok giriş seçeneği sunan tercihlerden size uygun olanı seçip bir hesap oluşturabilirsiniz.
Gelelim TikTok’un nasıl çalıştığına! TikTok normal bir sosyal medya platformu değildir. Sadece video tabanlıdır. Sayısız video çekip paylaşma seçeneği sunar. Hem izleyici hem de içerik oluşturucular bu platformu rahatlıkla kullanabilir.
Eğer içerik oluşturucu olmak istiyorsanız, bilmeniz gerekiyor ki burada rekabet çok acımasız. Çok fazla yetenekli şarkıcı, komedyen, fenomen ve influencer’lar mevcut.

TikTok: ABD'li yargıç, indirme yasağını askıya aldı - BBC News Türkçe

Bu kadar popüler bir platforma göz atmak için;
-TikTok’u açın ve orada bir oturum açın.
-Ekranınızın sağ alt kısmındaki profil simgesine dokunun.
-Profilinizi düzenleyin ve yeni bir kullanıcı adı girin.
Bu adımdan sonra tüm TikTok profilleri herkes açık bir şekilde ayarlanıyor. Ancak bu ayarı gizlilik bölümünde değiştirebilirsiniz. Bu adımıda hallettikten sonra TikTok’ta gezinmeye, videoları izlemeye başlayabilirsiniz. Mobil cihazda TikTok kullanıyorsanız sola kaydırdığınızda, popüler, yani öne çıkan videoları görebilirsiniz. Belirli kullanıcıları aramak için TikTok’un arama bölümüne gidebilirsiniz.

TikTok'tan Yeni Hamle: Reklamlar

Tiktok’ta kendi videonuzu oluşturup kaydetmek istiyorsanız;
-Mobil cihazınızda TikTok’a girin.
-Ana ekranın altındaki artı simgesine basın.
-TikTok, kayda başlamak için kameranızı kullanacaktır. Bunu yapmadan önce, arka plan için biraz müzik ekleyebilirsiniz.
-Videonuz için kısa bir test yaptıktan sonra videonuzu çekmeye başlayabilirsiniz.

TikTok: ABD Dışişleri Bakanı Pompeo 'Uygulama Çin Komünist Partisi'ne veri  sızdırıyor, Trump birkaç gün içinde harekete geçecek' dedi - BBC News Türkçe

Bunlar TikTok ile alakalı temel bilgiler. Eğer daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız korkmadan uygulamayı kurcalamayı deneyin. Am bir rehbere ihtiyacımız var diyorsanız mobil13 ailesi olarak her zaman buradayız. Tüm sorularınızı, düşüncelerinizi iletişim adreslerimize ve yorumlara yazabilir, bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz