Sosyal medyaya gelince, takipçi sayınız çoğu zaman her şey demektir. Sosyal platformları takip etmeden kullanabilirsiniz, ancak bir noktada boşluğa bağırıyormuşsunuz gibi hissetmeye başlar. İster Facebook’taki arkadaş listeniz, ister Twitter’daki takipçileriniz, ister Instagram üzerinden eklediğiniz arkadaşlar olsun, sosyal medyanın değeri sadece takip ettiğiniz kişilerden değil, sizi takip edenlerden de gelir.  TikTok’ta büyük liglere girmeye hazırsanız, doğru yere geldiniz. Haydi başlayalım!

Uygulamayı ve tekniklerini öğrendikten sonra video prodüksiyonuyla ilgili temel kuralları öğrenmeniz gerek. Temel video kompozisyonu hakkında bazı kavramları öğrenerek, efektler ve diğer stil seçenekleri eklemek için uygulamanın araçlarını kullanırken videolarınızın harika görünmesini sağlayabilirsiniz.

Uygulamayı açtığınızda videonuz için çıkan ‘’video kırpma, kronometre, güzellik modu, müzik vb.’’ gibi seçenekleri videografinize göre istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Son olarak efektleri de istediğiniz şekilde kullandıktan sonra videonuz hazır olacaktır, kaydedebilirsiniz.

KOMPOZİSYON BECERİLERİ

Bir video çekerken videonun nasıl çalıştığını bilmek daha kaliteli bir videoya sahip olmanızı sağlar. Görüntünün üzerine yerleştirilmiş iki yatay ve dikey çizgi, tanımlanan ve dokuz eşit boyutlu kutu oluşturan temel bir kompozisyon fikridir. Bu, izleyicinin gözünü çekimdeki en önemli ve gurur verici kısma çeker ve onu daha ilginç hale getirir.

Diğer bir püf nokta ise . Bir arkadaşınızdan sizi videoda yansıtmasını sağlayın veya bir yemek odası masası çekerek çekim aynalıymış gibi görünmesini sağlayın. Denge, göze inanılmaz derecede hoş geliyor ve bunu kendi yararınıza kullanmak daha fazla insanın videolarınıza daha uzun süre bakmasını sağlayacaktır. Ve profesyoneller gibi çekim yapmak istiyorsanız, içeriğinizi oluşturmak için çizgiler kullanmak bir zorunluluktur. Aynı zamanda arka planında önemi büyüktür. Doğru ekipmanlara da sahip olduktan sonra videonuza uygun şarkıyı belirleyin. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra videonuzu sosyal medya hesaplarınızda yayınlamaya başlayın. Yaratıcı içerikler üretmeye çalışın, zaman geçtikçe ve sizde daha donanımlı olmaya başladıkça takipçilerinizde artacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz