To-Watch akıllı kol saati, akıllı telefonla yaptığınız çok sayıda işlevi yerine getirebilen ve Bluetooth yoluyla telefonunuza bağlanabilen bir cihazdır.

Tasarım

Hoş bir tasarıma sahip, siyah ve beyaz renk seçenekleri de olan bu akıllı saat, T-1000 modeli ile kullanıcılara sunulmuş. İlk bakışta büyük bir ekrana ve kalın bir kordona sahip olduğu düşünülse de kullanım boyunca bileği rahatsız etmiyor.

To-Watch akıllı saatin ekranında sağ üst kısmında Bluetooth simgesi ve sol üstte hoparlör bulunmakta. Bu saatin sesini duymakta hiç zorlanmayacağınıza emin olabilirsiniz. Saatin sağ yanında üstte cevaplama/onay/menü işlevlerine sahip bir tuş ile ortada güç/çağrı sonlandırma/geri işlevlerini yapan bir tuş görülüyor. Bu tuşlar kullanım açısından bir süre sizi zorlayabilir. Zira ortada yer alan tuşu onay tuşu gibi algılayabilirsiniz. Bu bakımdan alışkanlık kazanmak gerekiyor. Saatin yine sağ yanında altta mikrofon yer alıyor. Görüşmeleriniz sırasında buraya doğru konuşmanız gerekmekte.

013

To-Watch akıllı saatin sol yanında üstte ses açma/kapama tuşu var. Bu ucun üstteki ucu ses açarken alttaki ucu sesi kısıyor. Bu tuş aynı zamanda menüler arasında gezmek için de kullanılıyor. Bu tuşun altında saati şarj etmenize yarayan mini USB portu mevcut. Kutudan çıkan mini USB kablosu ile fiş aparatını kullanarak saati şarj edebiliyorsunuz.

012

Saatin tuşlarının bu kadar az ve her birinin çok işlevli olması kullanım açısından çok da pratik değil. Saatin ekranında sol köşede yer alan kulaklık simgesi, saatin telefona bağlı olduğu anlamına geliyor. Bunun yanındaki Bluetooth simgesi de Bluetooth’un etkin olduğunu gösteriyor. Ekranda saat, tarih ve gün gösteriliyor. Sağ üstte de pil durumunu görüyorsunuz.

To-Watch akilli saat_1

Kullanım

To-Watch akıllı saati sağ yanında bulunan ortadaki tuşundan açın. Başlangıç sesini işiteceksiniz. Sonra sağ üstteki tuşa basarak menüye girin. Menüler arasında ses açma ve kısma tuşlarını kullanarak dolaşabilirsiniz.

Bluetooth

Bluetooth menüsüne girmek için sağ üstteki tuşa basın. Öncelikle Bluetooth ayalarına gelin ve görünürlüğü açık hale getirin. Sonra buradan çıkarak BT Dialer bölümüne girin. Yeni Sorgu Cihazı seçeneği ve bunun altında saatin daha önce bağlandığı cihazlar görülür. Yeni cihaz tanıtacaksanız ilk seçeneği onaylayın.

 to-watch akilli saat_bluetooth

Bunu yapmadan önce akıllı telefonunuzun Bluetooth özelliğini açmayı unutmayın. Ayrıca Bluetooth ayarlarından cihazınızı görünür yapmalısınız. Bunu yapmadığınızda bağlanma sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Şimdi ekranda “Bağlandı” uyarısı alacaksınız ve cihazlar eşleşecek.

Screenshot_2014-02-26-20-01-05

Telefon

Cihazların eşleşme aşamasından sonra telefon bölümüne girerek rehberinizle beraber kişilerin numarasını görebilir ve arama yapabilirsiniz.

To-Watch akilli saat_arama

Tebliğ

Tebliğ adlı menü akıllı telefonunuzla ilgili yapılan son senkronizasyonlara ulaşmanızı sağlıyor. Fakat başta, menüye girmek To-Watch akilli saat_9istediğinizde şöyle bir uyarı alabilirsiniz:

Burada akıllı telefonunuza öncelikle BT Notifier adlı bir uygulama indirmeniz gerektiği söyleniyor.

Bunun için akıllı saatinizin kutusundan çıkan kullanma kılavuzuna bakmanız gerekmekte. Bu kılavuzda uygulamayı nereden indirebileceğiniz bunun için gereken kullanıcı adı ve şifre bilgileri de yer almakta. Bunlar yardımıyla uygulamayı indirdikten sonra telefonunuzla ilgili her türlü bilgiye ulaşmanız mümkün.

Müzik

Müzik menüsüne girerek telefonunuzdaki müzikleri dinleyebilirsiniz. Bunun için Bluetooth bağlantısı ve cihazların eşleşmesi yeterlidir.

To-Watch akilli saat_muzik

Mesaj

Mesaj menüsünden mesajlarınızı okuyabilirsiniz. Bunun için de yine BT Notifier uygulamasını önceden akıllı telefonunuza indirmiş olmanız gerekmekte. Ardından, akıllı telefonunuza gelen her mesaj için bildirim alırsınız.

To-Watch akilli saat_bt notifier

Arama Geçmişi

Arama geçmişi menüsüne girerek gelen ve giden aramaları görebilirsiniz.

Bluetooth etkin iken telefonunuza arama gelirse bunu akıllı saatin sağ üstteki tuşuna basarak cevaplayabilirsiniz. Alttaki tuşu da aramayı reddetmek için kullanabilirsiniz. İnceleme sırasında bu tuşları karıştırarak aramaları yanlışlıkla reddettiğimizi not edelim.

Kişiselleştirme

To-Watch akıllı saatinizi kullanım alışkanlığınıza göre kişiselleştirmeniz mümkündür.

Saatin Araçlar menüsünde diller bölümüne girerek istediğiniz dili seçebilirsiniz.

To-Watch akilli saat_diller

Saat ve tarih ayarlarını da buradan yapabilirsiniz.

To-Watch akilli saat_tarih_saat

Gelen arama bölümünde zil sesleri yer almakta. Bunlardan istediğinizi ayarlamanız mümkün.

To-Watch akilli saat_zilsesi

Akıllı saat içinde bazı kelimelerin ve kelime öbeklerinin Türkçe diline çevrilmesi dolayısıyla anlam karmaşası olduğunu fark edebilirsiniz. Bunlar yine de kullanım açısından sıkıntı yaratmamakta. Dur Saat bölümü bunlardan biri. Kronometre işlevi gören bu bölümde Sağ üstteki tuşa basarak süreyi başlatabilir, aynı şekilde durdurabilirsiniz. Sıfırlamak için sağ alttaki tuşa basarak bölümden çıkın ve tekrar girin.

To-Watch akilli saat_kronometre

Alarm bölümüne girerek beş farklı alarm ayarlayabilirsiniz.

To-Watch akilli saat_alarm

Güç tasarrufunu açarak pili daha verimli kullanabilirsiniz. Fakat bu durumda ekranın hemen kapandığını belirtelim. Hakkında kısmı sürüm numarası, seri no ve üretim zamanının yer aldığı bölümdür.

To-Watch akilli saat_guc_tasarrufu

Değerlendirme

To-Watch akıllı saat genellikle araç kullanımı sırasında çokça tercih edilen ve kullanım kolaylığı sağlayan bir akıllı saat olarak günlük hayattaki yerini alıyor. Bunun yanı sıra yürüyüş sırasında da telefonu sık sık kulağınıza götürmek istemiyorsanız To-Watch hayatınızı kolaylaştıracaktır. Telefonunuz cebinizde ya da çantanızda iken bağlantı sorunu yaşamazsınız.

To-Watch akıllı saati kullanırken pil konusunda sıkıntı yaşamayacağınızı belirtelim. Ancak pil tüketiminin de akıllı saatle yapacağınız görüşmelerin süresine ve güç tasarrufu modunun etkin olup olmamasına bağlı olduğunu da hatırlatalım. Bunun yanı sıra akıllı telefonunuzun pil kullanım süresi de Bluetooth özelliğinin etkin olması dolayısıyla kısalabilir.

Telefon görüşmelerinin kalitesi konusunda To-Watch inceleme sırasında bizi pek tatmin etmedi. Öyle ki, aramalarda seslerin zaman zaman kesildiğini ve karşı tarafa sesin çok net gitmediğini fark ettik. Bu da To-Watch akıllı saatin fiyat-performans açısından derecesini belirlemekte.

To-Watch Akıllı Saat Fotoğrafları

Kaynak : Mobil1335 YORUMLAR

  1. İyi akşamlar Sibel hanım. Çok güzel paylaşımda bulunmuşsunuz çünkü dün Teknosa.com’da gördüm ancak gerçekten aradım aradım bulamadım bir an bu ürün yok diye düşünmedim değil; bu yüzden size çok teşekkür ederim. Ancak paylaşımınıza video da ekleyebilirseniz gerçekten çok yararlı olur. Çünkü bu ürünü almayı düşüyorum ve hiç bir yerde bu saatle alakalı bilgi ya da paylaşım yok neden bilmiyorum ama Google’da bile sizden başka hiçbir yerde bulamadım. İkinci soru ise siz nereden ne zaman ve ne kadara aldığınızı yazarsanız çok mutlu olurum. Şu an 199Tl sizce almaya değer mi? Çok teşekkür ederim tekrardan iyi akşamlar..

    • Merhaba Ahmet bey. To-Watch akıllı saat yeni bir ürün. Bu yüzden hakkında bilgi bulamamış olmanız çok normal. Biz sitede inceleme yazmak için ürünü satın almıyoruz. Ürün bize test amacıyla geliyor ve inceledikten sonra geri gönderiyoruz. Teknosa’da baktığınız fiyat ürünün tam fiyatıdır. Yani düşük ya da yüksek değil. İnceleme yazısında artı ve eksi yönlerini belirttim. Fakat akıllı saatler teknoloji piyasasında oldukça yeni. Bu yüzden iyi düşünüp karar vermekte fayda var. İhtiyacınız olduğundan eminseniz ürünü seçenekleriniz arasına alabilirsiniz.

  2. merhaba ben to wach t 1000 urununu yeni aldım bt notifieri bir turlu bulamadım kullanma kılavuzunda bir site vermişler giriyorum prpgramı indirme hakkında hiç bilgi cıkmıyo yardımcı olurmudsunuz…

  3. Sibel Hanım merhaba, saatin bluetooth adı uwatch görünüyor, bu saat aliexpresste satılan uwatch 2 saat midir, veya aynı özelliklerde midir. Belirttiğim siteden u8 veya u2 uwatch almayı düşünüyorum ne dersiniz ?

  4. İyi günler to watch 1000 B Saat aldım bir türlü senkonize edemedim çünkü bahsedilen sitelere ulaşamıyorum..bu konuda yardımınızı bekliyorum.

  5. Merhaba ben bir türlü taradabilisim sitesini bulamadım bu sitenin kullanılmadıgı yazıyor saat elimde kaldı yeni aldım bu konuda yardımınızı bekliyorum…

  6. Ben U8 aldım 138tl ye çok memnunum müthiş sesi var müzik dinlerken cep telefonum kadar sesi çıkıyor görüşmeler handsfree tıpatıp aynı özelliklerde burdaki saatle bu saatin fiyatı nedir acaba..?

  7. merhaba bu ürünü general mobile discovery 16gb ile eşleştirdikten sonra samsung hm-1500 bluetooth kulaklık (çift telefon eşleme) ile eşleyerek kullanılabilirmiyim acaba

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz