Tommy Hilfiger giyim markası, üstüne güneş panelleri yerleştirilmiş ceketler tasarladı. Bu ceketler sayesinde telefonlarınızı şarj etmeniz mümkün.

Akıllı telefonların, tabletlerin, iPod cihazların ya da elde taşınan oyun sistemlerinin bataryaları son zamanlarda çok önemli hâle geldi. Özellikle Android ya da iOS telefonunuzla oyun oynuyorsanız, parlaklığı sonda tutuyorsanız ya da Wi-Fi sürekli açık durumdaysa şarjı çabuk tükenebilir. Bu da bir sorun hâline gelebilir. Bazı pil üreticileri taşınabilir telefon şarj etme sistemleri geliştirseler de bunları her zaman yanınızda taşımak yorucu olabilir.

Üreticiler bataryaları geliştirmeye yönelik çalışmalarını sürdüredursunlar, bir giyim markası olan Tommy Hilfiger belki de çevreye hiç zararı olmayan ve güneş enerjisinden yararlanmayı sağlayan bir çözüm üretti. Tommy Hilfiger, telefonunuzu şarj etmeye yarayan cihazları yanınızda taşımak yerine giymenizi sağlıyor. Evet, bunun giyilebilir şarj edici sistem olduğu söylenebilir. Tommy Hilfiger tarafından üretilen ceketlerin arkasında güneş enerjisi sistemleri üreticisi Pvilion tarafından üretilen paneller bulunuyor. Şimdilik sadece bir çift ceket modeli üretilmiş durumda. Bunlardan biri bayanlar diğer de erkekler için tasarlanmış.

tommy hilfiger telefon sarj ceket

Bu ceketler su geçirmiyor ve güneş panelleri istendiği zaman çıkarılıp takılabiliyor. Telefonunuza bağlayacağınız kablo ceketin bir cebinde hazır duruyor. Bu kablonun bir ucundan iki USB bağlantısı çıkıyor. Yani aynı anda iki cihazınızı da şarj edebiliyorsunuz. Cekette bulunan paneller tam şarj etmeye hazırken yani tam kapasitede iken 15000mAh bataryaya sahip bir cihazı dört kez şarj edebiliyor. Bununla birlikte panellerin şarj etme için gerekli gücü güneşten ne kadar sürede toplayabildiği net olarak bilinmiyor.

Tommy Hilfiger ceket şu anda $599 fiyatla erkek ve bayan modeli olmak üzere iki ayrı tasarımla satışa çıkmış durumda. Satın almak isterseniz Tommy Hilfiger web sitesine göz atabilirsiniz. Ceketlerin sınırlı sayıda olduğunu belirtelim. Tommy Hilfiger bu ceketleri tasarlamakla doğaya karşı duyarlı olduğunu gösteriyor. Marka ayrıca her bir satıştan elde ettiği gelirin yarısını Temiz Hava Fonu’na bağışlıyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz