Toyota Arabalara Android Auto Geliyor

* Toyota ve Google‘ın Android Auto‘yu Toyota araçlarda kulanılması için anlaştıklarına dair söylentiler var.
* Henüz hangi araçların ve kamyonların infotainment yazılımına erişebileceği bilinmemektedir.
* Ekim ayına kadar resmi bir açıklama yapılabilir.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, Android Auto , çeşitli üreticilerin artarak kullanması ile yaygınlaştı.Artan popülerliğine rağmen Toyota, Google‘ın bilgi-eğlence yazılımını otomobillerine dahil etmeyi reddetti. Fakat  Bloomberg‘e göre , Toyota, Google ile bir anlaşmaya vardı ve bu yakında gerçekleşebilir diye duyuru yaptı.

 

 

Android Auto, pazara ilk kez girdiğinde, Google‘ın, yazılımın çalışması için gerekli olan araç ve kişisel bilgilerle ilgili endişeleri dile getirildi. Bu nedenle, Toyota, bilgi-eğlence sistemlerine herhangi bir üçüncü parti yazılımın yüklenmesini istemediğini iddia etti.

Bu yılın ocak ayında Toyota, Apple‘ın CarPlay‘inin Avalon, Corolla Hatchback ve RAV4‘e katılmasına izin vermeyi kabul etti.Bu noktadan itibaren , bir şirket temsilcisi Android Auto için talep olduğunu belirtirken Toyota‘nın platformu dahil etmeyi seçip seçmeyeceğini açıklamadı.

Ne yazık ki, Bloomberg , Toyota‘nın araçlarından hangisinin Android Auto‘yu çalıştırmak için hangi araçla başlıyacağını veya şirketin lüks markası Lexus‘a yol açıp açmayacağını belirleyemedi. Google ile yapılan sözleşmeyle ilgili resmi bir duyuru, Ekim ayına kadar kısa bir sürede yapılabilir.

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz