Araçların yoğun olarak kullanıldığı Türkiye gibi ülkelerde ciddi manada trafik sorunu yaşanıyor. Gerek sonlanmayan araç kuyrukları gerek yaşanan kazalar kurallara uygun biçimde seyir etmemekten kaynaklanıyor. Ulaşılması gereken noktaya gidebilmek için limitleri aşmaya çalışan, kısa süre içerisinde bulunduğu noktadan ileriye gitmek isteyenlerden dolayı her gün onlarca kişi zarar görüyor. Aynı zamanda mali kayıplar da cabası olup ehliyetinizden dahi olabiliyorsunuz. Yine benzer manada hayatımızda pek çok problemle karşılaşıyoruz. Hepsine yardımcı olması amacı ile akıllı telefonlara yüklenebilen uygulamalar işimize yarıyor. Artık sadece internette gezmek, müzik dinlemek türünde basic özellikleri kalmayarak 3. parti programların desteği sayesinde vazgeçilmez bir cihaz oldu. Ayrıca tasarımsal boyutta yakaladıkları şıklık boyutu da aksesuar halinde taşımamızı sağlıyor. Başta oyunlar, mobil bankacılık gibi ihtiyaçları gidermesinden dolayı önemli bir yere sahipken geliştiriciler kitlesini genişletebilmek ve firmalarının pazar payını arttırabilmek için farklı alanlarda yeni yazılımlar üretiyor. Bunlardan birisi de trafikde kullanılabilecekler oluyor. Radar sistemlerine yakalanmanızın önüne geçebilmek için hız uyarısı alabileceğiniz Android platformuna indirilebilecekler mevcut. Aralarından en iyi biçimde işinizi göreceğini düşündüklerimizi liste halinde size sunuyoruz.

Android’deki En İyi Radar ve Hız Uygulamaları

Acilen gitmeniz gereken bir yer olduğunda bazen ibreyi ileriye taşıyorsunuz. Radara yakalandığınız taktirde ise ciddi miktarlarda bir ceza ödüyorsunuz. Zamanla tecrübe edinerek artık daha az zarar görmeye başlasanız bile cezaların önünü kesmek kolay değil. Bu noktada teknolojinin nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Google Play Store sayesinde Android tabanlı telefonlara yüklenebilecek trafik uygulamalarını deneyebilirsiniz.

camsan

CamSam

Listemizin ilk sırasını verdiğimiz uygulama, telefonunuzu hız kamerası uyarı sistemine dönüştürüyor. Bir boyutta mobil şeklinde radarları tabiri caiz ise devre dışı bırakıyorsunuz. Dünya çapında tuzaklara yakalanmamanızı sağlayarak hem trafik kurallarına uymanıza hem de cebinize destek oluyor.

[appbox googleplay com.camsam]

radardroid

Radardroid Lite

Yazılım içerisindeki sistem sayesinde belirlenmiş menzil mesafenize giren tüm kameralarla ilgil bilgiler vermekte. Sabir ya da hareketli fark etmeksizin çeşitli uyarılar veriyor. Daha iyi anlayabilmeniz için bunlar sesli ve görsel olarak da sizi harekete geçirmeye çalışıyor.

[appbox googleplay com.ventel.android.radardroid.lite]

tomtom

TomTom Speed Cameras

En fazla tercih edilen uygulamalardan biri olarak her türlü hız kamerasına karşı sizi bilgilendiriyor. Hareketli, sabit ya da ortalama hızı önemsenmeksizin işlev görüyor. Ayrıca trafikteki sıkışıklık hakkında da detayları öğrenebileceksiniz.

[appbox googleplay com.tomtom.speedcams.android.map]

hiz-kamerasi-turkiye

Hız Kamerası Türkiye

Yolculuk sırasında çevrim içi halinde radar ve kameraları tespit edebilirsiniz. Uyarıcı özelliği sayesinde daha hız noktalarına varmadan haberiniz olacak.

[appbox googleplay com.sygic.speedcamapp]

Google Play Store’dan indirilen trafik uygulamaları arasından en popülerleri ve fonksiyonel manada daha detaylı yazılımları listelediğimiz yazımız 5 içerikten oluşuyor. Herhangi birisini dahi tercih etmeniz durumunda neredeyse isteklerinizin hepsi gerçekleşecek. Ancak birbirini bütünleyecek uygulamaları da yine deneyimleyebilirsiniz. Böylece garanti şekilde radarlardan etkilenmeyecek kameralara yaklanmayacaksınız. Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon sahipleri ayrıca çok fazla yer işgal etmeyeceği için kolay kolay donmalar da yaşamayacak. Düşük performansa sahip cihazlar bile rahatlıkla trafikte açılarak ihtiyacı görüyor.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz