Twitter’ın Donlad Trump’ın hesabını kalıcı olarak askıya alması sonucu hisse değerinin düştüğü görüldü. Twitter’ın kararını duyurmasının ardından hisseleri %4 değer kaybetti.

Twitter'ın Hisse Değeri, Engelleme Kararı Sonrası Düştü

Fox Business’dan alınan haberlere göre Trump’ın hesabı askıya alındıktan sonra Twitter’ın hisseleri %4 değerinde düştü. Twitter hisselerinin değeri 49,54 dolara kadar düştü. Twitter’ın bu kararı almasının sebebi Trump destekçilerinin binaya düzenlediği baskındı. Trump’ın hesabı geçtiğimiz hafta tekrar aktif hâle gelmişti ancak son olan baskından sonra tekrardan hesap askıya alındı. Twitter için kötü bir durum olsa da Joe Bıden’ı destekleyen halk, Trump için çok iyi bir hamle olduğunu düşünüyor.

Trump destekçileri Kongre′yi bastı | DÜNYA | DW | 06.01.2021

Trump twitter’ında, destekçilerinin gelecekte daha gür çıkacağı ve yeni ABD Başkanı Joe Bıden’ın görevine başlama törenine katılmayacağını belirtmişti. Twitter, atılan bu tweet’lerin, “Şiddeti Yüceltme Politikasını” ihlâl ettiğini ve Donald Trump’ın hesabının kalıcı olarak askıya alınmasına karar verildiğini söylemişti. Donald Trump’ın resmi Twitter hesabında 88 milyondan fazla takipçisi bulunuyordu. Yapılan bu askıya alma işleminin ise kısa süreceği belirtiliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz