Amerika Birleşik Devletletleri başkanı olan Donald Trump, Twitter ile tartışma yaşadı. Yaşanan tartışma ardından Trump, Twitter uygulamasını kapatmakla suçladı. Trump’ın bu sözlerinin ardından Twitter ve diğer sosyal medya platformlarına kararname getirildi. Sosyal medya uygulamaları bu kararnameye imza attı. Twitter başta olmak üzere diğer sosyal medya platformlarını da kapatmak ile tehdit eden Trump açıklamada bulundu.

“Saygın bir şirket olmasaydı ve kapatmak için hukuki haklara sahip olsaydım Twitter’ı da kapatırdım. Bu noktada avukatlar ile görüşme halindeyiz, hukuki bir süreç yürüteceğiz” şeklinde açıklama yaptı. Twitter uygulamasının doğrulama sisteminin olmadığını dile getiren Trump; “Twitter’ın bir içeriğin doğruluğunu kontrol etmesi ya da gözden geçirmesi, siyasi aktivizmden başka bir şey değildir” ifadelerini kullandı.

Trump tarafından atılan Tweet’lerin doğru bilgileri Twitter tarafından direk paylaşılıyordu. Ancak Trump bu bilgilerin doğru olmadığı iddiasında bulundu. Ayrıca Trump, Twitter’a reklam parasını artık ödemeyeceğini de açıkladı. Trump tarafından yeni kararlar alındığı zaman sizlerle paylaşacağız. Sizin bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir? Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz