Milyonlarca kişi tarafından beğenilerek ve sıkılmadan oynanılan PUBG Mobile için Türk Silahı Kuvvetleri kısa süre önce önemli bir uyarı yazısını paylaştı. Türk Silahlı Kuvvetleri yayınlamış oldukları yazı ile askerleri YPG/PKK’lı teröristlerin istihbarat çalışmalarına karşılık uyarılarda bulundu. İşte detaylar…

Son zamanların en fazla oynanılan oyunlarının başında yer alan PUBG Mobile ile sizlerinde bildiği gibi hem sesli hemde yazılı bir şekilde oyuncularla iletişim kurmak mümkün. Söz konusu bu konuya yönelik TSK, askerlere bazı uyarılarda bulundu.

Yapılan uyarı ile askerlerin bazı konularda dikkat etmesi ve iletişim konusunda bazı önemli detaylar vurgulandı. İşte o detaylar..

TSK’dan PUBG Mobile Uyarısı

TSK’nın yapmış olduğu uyarıya göre, teröristlerin oyun sayesinde askerlerden istihbarat elde ettiği belirtildi. Gelen bilgiler neticesinde, PUBG Mobile oyunu üzerinden askerleri arkadaş olarak ekleye bildikleri ifade edildi. Durum böyle olunca da TSK, askerleri için oyun içi iletişimde çok fazla dikkatli olmalarını dile getirdi.

Sizlerinde bildiği gibi Türk Silahlı Kuvvetleri‘nde hem er hemde erbaşlar hangi bir istihbarat sızıntı olmaması için akıllı telefon kullanmalarını yasaklamış durumda. Bunun yanı sıra ise Mehmetçik kışlada belli saatlerde ve koşullarda, basit olan telefonlar kullanabiliyor.

Bu telefonların içerisinde ise yalnızca AskerCell hatları kullanılıyor. Söz konusu olan bu AskerCell hattı ise sadece yedi adet numara kaydedebiliyor. Böylelikle aile ve eş dost dışında pek fazla kişiyle muhabbet etmekte mümkün olmuyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz