Mesajlar, iPhone’unuzun depolama alanını çok fazla kullanır. İşte hepsini hızlı bir şekilde silmek ve bazı gigabaytları serbest bırakmak için nasıl işlem yapmanız gerektiğinizi size aktarıyoruz.

iPhone’larda çoğu zaman boş alan kalmaz. Hızlı bir düzeltme, iletilerinizin tümünü veya çoğunu iPhone’unuzdan silmektir: aşağıda açıklanan yöntemi kullanarak, Mesajlar uygulaması tarafından harcanan alanı 2,2 GB’den sadece 112 MB’a düşürdük.

Depolama alanı yetersizliği ile ilgili daha genel ipuçları için, bkz . İPhone’da alan nasıl boşaltılır .

İPhone’daki tüm mesajları hızlı bir şekilde nasıl silersiniz?

İPhone’umuz 2.2 GB’lık mesajlar taşıyordu, çünkü (Varsayılan olarak) Mesajları “Sonsuza Kadar” olarak ayarladı. İPhone’unuzdaki tüm mesajları bir kerede silmek için bu basit adımları izleyin.

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Mesajlar seçeneğine ilerleyin ve ona dokunun.
  • Mesaj Geçmişi altında, Mesajları Sakla yazan yerin üzerine dokunun.
  • Üç seçenek vardır: 30 Gün, 1 Yıl ve Her Zaman: birinci veya ikinci seçeneği seçin.
  • Sil düğmesine dokunarak eski mesajları ve ekleri silmek istediğinizi onaylayın.

30 günlük seçeneği seçerseniz, iPhone’unuzdaki mesajların çoğunu siler ve önemli miktarda depolama tasarrufu sağlarsınız. İşi bitirmek istiyorsanız, Mesajlar uygulamasını açabilir, Düzenle’ye basabilir, kalan az sayıda konuşmayı seçin ve Sil’e dokunun.

Ama bu kadar ileri gitmeden ne kadar alan kazandığımızı inceleyin. İlk olarak, Varsayılan Mesajları Her Zaman Sakla seçeneğiyle sahip olduğumuz 2.2 GB’lik iletilere bakın.

Şimdi 1 Yıl – 885 MB’a indiğimizde sonuçları görün.

Sonunda, sadece 30 gün boyunca Mesajları Sakla’yı seçtik ve Mesajlar tarafından alınan depolama alanını sadece 112 MB’a düşürdük!

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz