Sizler için en iyi kurgu filmleri bir araya getirdik. Bugün ki listemizde IMDB puanlarını ve en fazla izlenen bilim kurgu filmlerini ele aldık.

Bilim kurgu filmleri herkesi farklı bir boyuta çekiyor. Dünya üzerinde olmayan yada yakın bir gelecekte olacağı düşünülen teknoloji ve benzer hikayeleri ele alınan kurgu filmleri hepimizi etkiyor. Bazı filmler ise kafamızdan çok uzun bir süre çıkmıyor.

Tüm zamanların en başarılı bilim kurgu filmleri!

Başlangıç / Inception (2010) IMDb: 8,8

Başlangıç filmi aslında doğaüstü ve büyülü bir konuyu ele alıyor. Leonardo Dicapri’nun üst düzey oyunculuğu ile film çok güzel sahnelere imza atıyor. Bu yapımda ise sanatçı çok yetenekli bir hırsız olarak karşımıza çıkıyor. Uzmanlık alanı ise zihnin en karalık ve savunmasız olduğu rüya görme anında derinliklerine inip sırları çekmek oluyor.

Yıldızlararası / Intersteller (2014) IMDb: 8,6

Yıldızlararası’nda aslında becerisi ve yetenekleri muhteşem düzeyde olan Cooper, çiftçilik işiyle uğraşmaktadır. Amacı ise iki çocuğuna güzel bakma isteği oluyor.

Prestij / The Prestige (2006) IMDb: 8,5

Prestij, birbirine rekabet olan iki sihirbazı ele alıyor. 19. yy sonlarına doğru olayların geçtiğini ve sihirbazların ciddi bir sahne üzerinde performans sergilediğini belirtelim.

Wall·E / Vol·İ (2008) IMDb: 8,4

6 yaşından büyük çocuklar için uygun olan film çok uzak bir geleceği ele alıyor. Filmde insanoğlu aşırı kirlenmeden dolayı Dünya’yı terk edip başka bir gezene yol alıyor. Çöplerle çevrili bu dünyada temizlik görevi ise robot olan Vol.i’ye verilmekte.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz