Tumblr iPhone uygulaması için 3D Touch özelliği geldi. Apple firması iOS 9.1 sürümünden beri kendi uygulaması olan Canlı Fotoğraflar uygulamasını destekleyebilmek için diğer uygulamaların bu tür özelliklerden yararlanmasına imkan tanımıyordu. Bugün ise Tumblr platformu Apple tarafından serbest bırakıldı. iPhone 6S ve diğer iPhone modelleri artık Tumblr 5.0 sürümünden yararlanarak daha pratik bir şekilde popüler sosyal medya uygulamasını kullanabilecekler. Yeni animasyonlu fotoğraflar ve 3D Touch gibi özellikler gelen yeni güncelleme ile birlikte sisteme dahil edildi.

Uygulamada Canlı Fotoğraf hizmetinden yararlanabilmek için uygulamanın son sürümüne güncellemeniz yeterli oluyor. Daha sonra kendi hesabınız ile oturum açarak fotoğraflarınıza ulaşabilmek için uygulamaya izin vermeniz gerekiyor. Buraya kadar geldikten sonra fotoğraf kütüphanenizde yer alan Canlı Fotoğraflar kısmında Apple’ın kendi Canlı Fotoğraflar simgesini göreceksiniz. Bu bölüm üzerinden normal bir fotoğraf paylaşır gibi Tumblr’da canlı fotoğraf paylaşabileceksiniz.

Tumblr’da 3D Touch ve Canlı Fotoğraflar

Tumblr’ın sağ üst köşesinde yer alan Canlı Fotoğraf bölümünü de paylaşım için kullanabilirsiniz. iPhone 6s ve üzeri kullanıcıları aynı zamanda 3D Touch özelliklerinden de yararlanabilecekler.

tumblr iphone ve ipad indir

Canlı fotoğraf yakalayabilme özelliği ise şimdilik sadece iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modeli için kullanılabilir durumda. Apple’ın bu özellikleri geniş kitleye yayması için ise gözler 2016 yılının ilk çeyreğine çevrilmiş durumda.

Apple’ın birtakım politikalarını değiştirerek bu tür radikal kararlar alması ise kullanıcıların daha işlevsel bir şekilde iPhone cihazlarından yararlanmalarını sağlamış oldu.

iPhone ve iPad için Tumblr indir

[appbox appstore 305343404]

Kaynak: 9to5mac

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz