Sizlerde bir blog açmak isterseniz eğer bunu çok hızlı ve basit bir şekilde yapabilirsiniz. İlk durağınız ise Tumblr olacaktır. Tüm dünya genelinde içerik paylaşım olarak bilinen ve binlerce insanla tanışmanız bu kadar ücretsiz olmamıştı. İşte detaylar…

Tumblr Nedir?

Aslında Tumblr adını Tumblelog’dan almakta. Kısacasa ses ve görüntü gibi alıntı mesajların toplandığı bir blog olarak biliniyor. 2007 yılında kullanıcıların ücretsiz olarak blog oluşturmasına imkan sunan Tumblr ortaya çıktı. Ancak Tumblelog tam anlamıyla ortadan kalkarak yerini Tumblr kelimesine bıraktı. Bugünlerde 465 milyondan fazla blog olduğu biliniyor.

Tumblr Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Tumblr için açıkçası 13 yaşın üzerinde olan herkes kayıt olup blog açabiliyor. Bunun için tek yapmanız gereken üye olmak ve üyelik çok basit.

İlk olarak Tumblr’ın sitesini açın. Ardından Başla butonuna basın. Eposta gibi bazı bilgileri doldurun ve kullanıcı adınızı kullaniciadi.tumblr.com şeklinde belirlenecektir. Bunu belirtelim. Ardından yaşınızı girip kaydol diyin. Hepsi bu kadar.

Not: 18 den küçük olanlara Güvenli Mod açılıyor ve yaşınız dolmadan mod kapanmıyor.

Tumblr’da Nasıl Blog Açılır?

Yaşınızı girdikten sonra hizmet şartlarını kaydedin ve sonraki kısma devam edin. Şimdi ise robot olmadığınızı göstermeniz lazım. Bazı doğrulama yöntemleri mevcut. Hesabı doğruladıktan sonra ilgi alanlarınızı belirleyin ve ve kontrol panelinin üst kısmında arama kutusu gibi gelen kutusu ve ayarların yer aldığını görebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz