Hızlı bir şekilde yayılımı gerçekleşen Corona Virüsünün tedavisi dünya genelinde bulunmaya çalışılıyor. Birçok can kaybı alan virüs hakkında her geçen gün daha da bilgi sahibi olabiliyoruz. Dünyada hızlı bir şekilde yayılan virüsün ilaç ve aşı çalışmaları ise 7/24 devam ediyor. Türk bilim insanları tarafından bu konu hakkında sevindirici bir haber geldi.

Korona virüsü hakkında güzel bir haber Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Viroloji Anabilim Dalı Başkanı ve Ankara Üniversitesi Biyoteknoloji Enstitüsü Direktörü olan Prof. Dr. Aykut Özkul’dan geldi. Özkul tarafından geliştirilen aşı ve ilaç üretimi Twitter üzerinden açıklandı. Ankara Üniversitesinin resmi Twitter hesabından yapılan açıklama; Üniversitemiz Biyoteknoloji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Aykut Özkul, koronavirüse karşı (Covid-19) serum, aşı ve ilaç üretmenin ilk adımı olan SARS-COV-2 virüsünü izole etmeyi başardı!” şeklinde paylaşıldı.

Dünya çapında vaka sayısı 1 milyon 237 bin 420 ve 67 bin 260 can kaybı vardır. Korona virüsünün bu denli yayılması ve binlerin canını alması oldukça kötü bir durum, bu konuda dünya genelinde araştırmalar sürüyor. Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi tarafından yayınlanan açıklamada; “Son derece önemli ve sevindirici çalışmasından dolayı Sayın Hocamızı ve ekibini kutluyor, teşekkür ediyor, bundan sonraki süreçte başarılar diliyoruz” ifadelerine yer verildi. Bulunan tedavi yönteminin ne zaman uygulanacağı ve işe yarayıp yaramayacağı konusunda büyük bir merak var. Aşı ve ilaç hakkında gelen bilgileri sizlerle paylaşacağız. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz