Kısa bir süre önce Turkcell Superonline’ın internet upload hızını arttırdı. Turkcell SuperOnline, fiber altyapısına sahip olan abonelerin indirme ve yükleme hızları konusunda artış gerçekleştirdi. Artık en düşük indirme hızı 50 Mbps’e çıkarıldı ve yükleme hızı da 4 kat arttırılarak 20 Mbps’e yükseldi. Turkcell’in ardından Türk Telekom upload hızını arttırdı.

Korona virüsü nedeniyle evden çalışmalar, uzaktan eğitim süreci yaşanmaktadır. Aynı zamanda evde olan kişiler sıkıldığı için dizi, film, video izleyerek internette daha da çok takılıyor. Evde kalmadan dolayı internet kullanımı daha çok gerçekleşiyor ve bu süreçte internette yavaşlamalar meydana geliyor.

Bu duruma karşı önce Turkcell şimdi ise Türk Telekom önlemini aldı ve upload hızını 2 katına çıkardığının açıklamasını gerçekleştirdi. Türk Telekom birçok uygulamada online destek sunuyor. Uzaktan eğitimin olduğu bu süreçte fiber ve VDSL kullanıcıları internet hızını 2 katına çıkardı. İnternet hızı sürekli devam etmeyecek ve 1 Haziran 2020 tarihine kadar internet 2 katına çıkacak. 1 Haziran 2020 tarihinden sonra ise internet hızı eski haline geri dönecek. Bu dönemde internet hızında böyle bir artışın olması ihtiyacı olanları fazlasıyla sevindirdi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz