Yaşantımızın önemli bir bölümünü verdiğimiz ve genelinin de işleyişini kontrol etmemizi sağlayan akıllı telefonlarn neredeyse her 2-3 ayda bir yenisi teknoloji marketlere geliyor. Şirketler varlıklarını koruyabilmek ve kar marjlarını arttırabilmek amacıyla yeni modellerini piyasaya sürerken hem kullanıcılarını konsolide etme hem de kitlesine yenilerini katma peşindeler. Elbette beklentiler her zaman gerçekleşemediğinden dolayı kendi ölçeklerinde kısmen de olsa başarılılar diyebiliriz. Buna sebep olabilecek etkenler arasında ya piyasadakilere nazaran daha kaliteli performans, güzel bir estetik sunmak ya da yine sektörde satışı devam eden modellere göre daha ucuz bir cihaz sunmak gerekiyor. Aksi taktirde devlerin neredeyse pazarın her köşesini kapadığı alanda kalabilmek mümkün değil. Türkiye’deki bilişim ve teknoloji alanında çalışmalar yapan ve insanalara ulaşmak isteyen firmalar da aşağı yukarı bu stratejileri benimsiyorlar ya da benimsemek durumundalar. Son dönemlerde göze çarpan ürünlerden bir tanesi Türk Telekom TT175. Halihazırda Türk – yabancı veya tamamen Türk teknolojik ürünlerle karşılaşmaya devam ederken TT175 bulunduğumuz zaman içerisinde kullanıcıların ilgisini çekiyor. Şık bir görüntüye sahip olan telefonun metal bir gövdesi bulunuyor. 5.5 inç boyutundaki ekranıyla da HD kalitesindeki filmlerinizi yeterli büyüklükte ve kalitede sizlere suunyor. PArmak izi okuma detayının da dahil edildiği cihazda güvenlik kontrolleri de üst düzeye çekilmiş. Tüm bu saydığımız özelliklere rağmen yine de tüm kontrolü elinize almak, her türlü işlemi yapmak istiyorsanız Türk Telekom TT175 root atma yöntemini denemelisiniz.

Kullanıcılar geçmişe göre artık satın aldıkları ürünün tamamına erişebilmek, tamamını kontrol etmek istiyor. Aslında bilişimin böyle bir şeyi insanların aklına soktuğunu da unutmamak gerek. Çeşitli ürünlerin tüm fonksiyonlarını yan yollardan açma yöntemleri sayesinde bunu bütün şeylere uygulamaya başladılar. Halihazırda Android mobil işletim sistemi platformu benzerlerine baktığımızda geniş hareket alanları sunsa da kullanıcıları memnun etmek zor. Zira sürekli gelişen ve iyileştirmeyi bekleyen kitleden söz ettiğimizde olanakların hepsini sunmadan müşteri memnuniyetinde çıtayı yükseltmek kolay değil. Yazılım geliştiriciler ve telefon imalatçılar ilk etapta aslında güvenlik ve kullanım sorunlarına yol açacağından root atılarak açılan tüm kontrolleri kullanıcılara vermiyor. Ancak talep edildiği taktirde üçüncü metotlar sayesinde örneğin Türk Telekom TT175’i root ederek yetkilerin tamamına kavuşabiliyorsunuz.

Türk Telekom TT175’e Root Atmak

Birçok üründe yaptığımıza benzer bir işlemler adımından geçeceğiz. İndirmemiz gereken birkaç dosya dışında bilgisayar bağlantısına da ihtiyaç duyacağız. Böylece USB kablosuyla telefon – bilgisayar arasındaki bağlantıyı sağlayarak root atma olayını gerçekleştireceğiz.

1. Öncelikle KingoRoot adı verilen yazılımı indirin.

http://s9.dosya.tc/server3/729g03/Kingoroot.Akillitelefon.com.rar.html

2. Yazılımın kurulum işlemleri tamamlandıktan sonra çalıştırın. Eğer karşınıza güncelleme ekranı geldiyse gerekli işlemleri onayladıktan sonra USB kablosuyla cihazı bağlamanızı belirten ekran karşınıza gelecektir.

turk-telekom-tt175-root

3. Telefonu bilgisayara bağlarken Ayarlar bölümüne gidip Geliştirici Seçenekleri’nin alt kısmından ayıklama modunu etkinleştirin. Gelen uyarıları da onaylayın.

4. Bağlantıyı ve işlemleri bitirince ROOT butonunu kullanıp süreci başlatın.

5. ROOT SUCCED ifadesi sizi karşılıyorsa root işlemini başarıyla tamamlamışsınız demektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz