Huawei ile Türk Telekom’un beraber yürütmüş oldukları 5G bağlantı çalışmaları dünya rekorunu kırdı. Huawei ile Türk Telekom’un kolları sıvaması ile bir test yapıldı ve Mate 20X 5G’nin kullanmış olduğu testlerde 2.92 Gbps hız elde edildi. İşte detaylar…

Türk Telekom ile Huawei arasında iş beraberliği ile bazı iyileştirmeler yapılıyor. İki büyük şirket bir ortaklık içindeyken 5G bağlantı ve telefon konusunda inanılmaz işler gerçekleştiriliyor.

İki büyük şirketin iş ortaklığı ile bir dünya rekoru kırıldı. Türk Telekom ile huawei ortak çalışması sonucu 2.92 Gbps hız sağlandı. Daha önceden ise 5G ile beraber bir çalışma yapılmış ama hiçbir şekilde böyle bir hıza erişim sağlanılmamıştı. Bu rekor ise Türk telekom ve Huawei’nin ortak çalışmasının eseri.

Türk Telekom ve Huawei iş ortaklığı!

Konu hakkında bazı açıklamalarda bulunan Türk Telekom yetkilisi Yusuf Kıraç, iki 5G ağının birleştirildiğini ve iyileştirmeler sonucu böyle bir rekora imza attıklarını söyledi. Yapılan testlerde ise “Huawei Mate 20X 5G” model telefonun kullanıldığı ifade edildi.

Bu testin yapılmasında Huawei ile Türk Telekom, uluslararası 3GPP standartlarına uygun bir şekilde canlı 5G ağı oluşturduğu belirtildi. Bu oluşturulan ağ, “Radyo Taşıyıcı Entegrasyon Teknololisi” aracılığı ile meydana geldi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz