Türk Telekom, Adil Kullanım Noktası (AKN) kotasız internet tarifelerinde %100 ün üzerinde uyguladığı zam ile kullanıcıların dikkatini fazlasıyla çekmeyi başarmıştı. Bunun üzerine Türk Telekom yöneticilerinden yapılan açıklamaya göre, hat kiralama bedeli olarak %66 oranında zam uygulayacağını bildirdi. Türkiye’de kullanıcıları çıkmaz bir durumla karşı karşıya bırakan Türk Telekom, Adil Kullanım Noktası (AKN) ait internet fiyatları, paketler ve tarifelere uygulanan zamlar üzerine bir kötü haberi daha müşterileri ile paylaştı.

Vergiler ’de Dahil %86 Oranında Zam

Zamlar ile ilgili basım açıklamasında bulunan Bireysel İş Birimlerinden Sorumlu olan Genel Müdür Sinan Kurmuş eski müşteriler için %66 oranında vergiler dahil %86 zam olduğunu ifade etti.

Türk Telekom Fiyatlarıyla Üst Sırada

Bilgi Teknoloji İletişim Kurumu (BTK) Türk Telekom’un sunduğu zamlı paketlerini onaylar ise yeni yıla girilmesiyle beraber zamlı fiyatlar kullanıcılara yansıtılacaktır. Piyasada rekabet içerisinde olduğu firmalar arasında fiyatları ile üst sırada kalabilmek için, kullanıcılarında tahammül sınırlarını zorlamaktadır. Kullanıcılarına sundukları abartılı fiyatlar sayesinde, uygun fiyatlara hizmet sağlayan diğer operatörleri de kendileriyle beraber üst sıralara taşımaya başlıyor. Zam talebi BTK tarafından kabul edildiği takdirde, 2019 yılında diğer operatörlerin de zam yapması kaçınılmaz oluyor. Böylece 2019 ve iler ki yıllar için internet çok daha iyi olacak derken aslında sancılı bir süreç ile yüzleşmek zorunda kalıyoruz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz