26 Eylül’de yaşanan İstanbul depremi sonrası GSM operatörleri bir anda çöktü, insanlar birbirine ulaşamadı. Daha önceki haberimizde de operatörlerin bu konuyla alakalı açıklama yapmadığını ve sosyal medyada tepkilerin çığ gibi büyüdüğünü belirttik. Fakat Türk Telekom bir açıklama gerçekleştirdi. Saat 13.59’da yaşanan deprem sonrası insanların sevdiklerine ulaşamaması korkutucu dakikalara neden oldu. Dakikalardan sonra saatlerce çekmeyen cihazlar insanları fazlasıyla üzdü.

Diğer operatörlere göre daha da fazla sorun yaşayan Türk Telekom, aynı zamanda internette de sorunu ortaya çıktı. Şebekenin olmadığı Türk Telekom da hem arama hem de internet iletişimi sağlanmadı. Türk Telekom bu durum ardından operatörlere karşı tepkisini dile getirdi. Diğer operatörlerden bu duruma karşı açıklama gelmese de Türk Telekom açıklama yaptı ve Türk Telekom tarafından yapılan açıklama ise aşağıda yer almaktadır.

“Abonelerimize daha iyi hizmet vermek için teknoloji altyapımızı yenileme çalışmaları devam ederken, 26.09.2019 saat 14:00’de İstanbul’da 5.8 şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir.

Yaşanan deprem sonrasında sesli aramalardaki trafik yoğunluğu nedeniyle mobil iletişimde aksaklık yaşanmıştır.

Sorun sadece mobil iletişimi olumsuz etkilemiş olup sabit ses, geniş bant ve fiber altyapı hizmetlerimizde bir sorun oluşmamıştır.

Uzman ekiplerimizin titiz çalışmaları sonucu abonelerimizin büyük bir bölümünün iletişimi normalleşmiştir. Kısa bir süre sonra tüm abonelerimiz normal hizmetlerini almaya başlayacaktır.

Yaşanan bu aksaklık nedeniyle üzüntülerimizi belirtir, süreçten etkilenen tüm abonelerimizden özür dileriz.”

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz