Turkcell, İstanbul’da yer alan 5G testinde Oppo Reno 5G model telefon ile birlikte inanılması güç bir hız yakaladı. Turkcell 2Gbps’i aşkın bir hız elde ettiği görüldü. Peki Turkcell’in 5G hızı ne kadar oluyor?

Turkcell, kısa süre önce ülkemizde 5G desteği bulunan bir telefona test sinyali gönderdi. İstanbul’da Turkcell Tepebaşı Plaza’da 3.5GHz frekans spektrumunda 100MHz’lik band genişliği ile 2.283 Gpbs hıza ulaşarak rekor kurdu. Turkcell bu hız ile dünya rekorunu kırdığımı belirtelim.

Elbette bu işlem sırasında Turkcell 5G uyumlu SIM kart ve 5G destekli telefonun kullanıldığını belirtelim.

50GB’lık oyun 3,5 dakikada iniyor!

Turkcell şebekesi ile Oppo Reno 5G hız testinde 2 Gbps hızı geçildiği ifade edildi. Turkcell’in 5G desteği ile 250 MB/sn indirme imkanı bulunuyor. Bu bakımdan 50GB’lık bir oyunu sizler de 3,5 dakika içerisinde indirebileceksiniz. Bu testler gerçekleştirildiği sırada şebekede başka bir telefon bağlı değildi. Sonuçta böylesine bir frekansa çok kişi bağlanacağı için, hız az biraz düşecektir. Yinede 250 mb/sn olan hızın 200’ün altına düşmesi beklenmiyor.

Turkcell yetkililerinden Gediz Sezgin, rekora imza attıklarını söylerken, 5G test şebekesi üzerinden yapılan testlerde 2,283 Gpbs hıza kadar erişim sağladıklarını ve dünya genelinde hiçbir operatörün bu hıza ulaşmadıklarını dile getirdi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz