Operatör devi Turkcell bir çok başarıya imza atmasının yanı sıra mali olarak da bir başarıya imza attı.

Vergi Dairesi Başkanlığı’nın 2013 yılı faaliyet sonuçlarını ve vergi ayrıntılarını açıklamasının ardından Turkcell şirketi, 2013 yılı içerisinde ödediği 590 milyon 922 bin lira ile vergi şampiyonu oldu.

Turkcell’in vergi şampiyonu olduğu listenin ikinci sırasında 540 milyon 282 bin liralık vergi ile Garanti Bankası geliyor. Listenin üçüncü sırasında 373 milyon 83 bin lira ile Akbank,  dördüncü sırada ise 346 milyon 60 bin lira ile İş Bankası geliyor.

Turkcell hariç sekizinci sıraya kadar bankaların olduğu 2013 yılı vergi rekortmenler listesinin dokuzuncu sırasında 177 milyon 322 bin liralık vergi ödeyerek Mercedens-Benz bulunuyor. Onuncu sırada ise 157 milyon 863 bin lira vergi ödeyen LC Waikiki bulunuyor.

turkcell vergi sampiyonu oldu

Vergi sıralamasında genellike ilk sıraların bankalara ait olması alışılagelmiş bir durum. Ancak Turkcell’in yaptığı yeni atılımlarla ivme yakaladı ve kendisini vergi listesinin başında buldu. Operatör devi, yapacağı yeni yatırımlarla beraber vergi şampiyonluğunu 2014’te de kimseye vermeyebilir.

Vergi Cezalarında Af ve Düzenlemede Geri Adım Atıldı

Vergi cezaları silinmiyor. Vergi cezalarında af ve yeniden düzenlemede Maliye Bakanı Mehmet Şimşek‘ten gelen eleştiriler sonrası geri adım atıldı. Atılan geri adım, sosyal güvenlik ve vergi affında geri atılan ilk adım oldu. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in, vergi cezalarının silinmemesi konusundaki beyanatları sonrasında yapılan düzenlemede vergi cezalarının silinmesi maddesi çıkartıldı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz