Turkcell, yeni ve ileri teknolojileri değerlendirerek altyapısını güçlendirme çalışmasına devam edecek. Geliştirilen teknoloji sayesinde Turkcell yeni yetenekler kazanacak. Müşteri ihtiyaçlarına göre Turkcell mühendisler tarafından geliştirilen yeni nesil ‘Bütünleşik Transport Şebeke’ adı altında, mobil ve sabit şebekeden oluşan veri trafiği yönetimi tek bir kanaldan gerçekleşecek. Bu durum sayesinde oluşan yoğunluk müşterilerin kalite ve hızını etkilemeyecek.

Pandemi nedeni ile telefonlara daha da bağımlı olduğumuz bu dönemlerde birçok operatör, şirket internet kullanımı konusunda sıkıntı yaşadı. İnternet hızının düşürülmesi ve yavaş olması da can sıkıcı bir durum haline geldi. Turkcell tarafından getirilecek bu teknoloji sayesinde yoğunluğun önüne geçilebilecek. Yeni proje ‘Bütünleşik Transport Şebeke’ sayesinde verilerin taşınması için yüksek bir kapasite oluşturuldu. Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin bu konu hakkında yaptığı açıklamada; “Müşterilerimizi en yeni teknolojilerle buluşturmak için altyapı yatırımlarımıza devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Müşterilere daha da iyi hizmet sunmak için şebekede ileri teknoloji kullanan Turkcell, hayata geçirdiği ‘Bütünleşik Transport Şebeke’ mimarisi sayesinde şebekeye yeni bir durum daha da eklenmiş oldu. Özellikle pandemi sürecinde yaşanan şebeke yoğunluğunun önüne geçmek için bu teknoloji geliştirildi. Ayrıca şebekede %45 tasarruf olduğunu da sizlerle paylaşmış olalım. 5G teknolojisine hazırlık yolunda önem kazandıracak olan bu teknoloji, 5G ile beraber önem kazanacaktır. Sizin bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz