4G’nin ülkemizdeki yeni adı olan 4.5G için operatörlerin çalışmaları devam ediyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz Ağustos ayında yapılmış ve ülkemizde hizmet veren Avea, Turkcell ve Vodafone çeşitli bant genişliklerini satın almıştı. İhalenin ardından 4.5G hizmetinin 1 Nisan 2016 tarihinde başlayacağı kamuoyuna açıklandıktan sonra gözler o tarihe çevrildi.

1 Nisan 2016 tarihine yaklaşık 5 ay gibi bir zaman kala Turkcell, müşterilerini 4.5G hizmetine hazırlamaya başladı. Öyle ki Turkcell, gerek TV reklamları ile gerekse resmi internet sitesinden yaptığı kampanya ile 4.5G uyumlu sim kartlarının ücretsiz olarak verileceğini duyurdu. Buna göre Turkcell müşterileri, en yakın TİM’e (Turkcell İletişim Mekezi) giderek yeni 4.5G uyumlu sim kartlarını ücretsiz bir şekilde temin edebilir. Üstelik yeni 4.5G uyumlu sim kartını temin eden Turkcell müşterilerine 1GB cepten internet hediye. Ancak Turkcell müşterilerinin ”4.5G’ye uyumlu telefonlar” uyarısını da dikkate alması gerektiğini unutmayın. Her telefonun 4.5G ile uyumlu olmadığı ve ona göre hazırlık yapılması gerektiği belirtildi.


turkcell 4.5g turkcell tv kampanya

Turkcell TV Kullanıcılarına Özel 4.5G Paketleri

Bu hazırlığın yanı sıra, Turkcell TV kullanıcıları için de ayrıca özel paketler sunan Turkcell; kullanılan paketlerin yanında ek tarife olarak verilebilecek 1 GB’lık internet için aylık 4.99 TL’lik bir ödeme planı hazırlamakta. Turkcell TV kullanan ve 4.5G’ye uygun olan telefonlarınız için bu paketlerden de yararlanmanız mümkün. Tabi unutmadan, tüm bu paketlere sadece 1 defa katılım hakkı mevcuttur.

Ayrıca Turkcell müşterileri, telefonlarının 4.5G teknolojisine uyumlu olup olmadığını 4.5G yazıp 2222’ye SMS göndererek öğrenebilir.

Kaynak: Turkcell

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz