Her yıl yaz aylarında Almanya’nın Köln kentinde görkemli bir açılış ile kapılarını misafirlerine açan küresel oyun fuarı Gamescom bu yıl yine birbirinden sürpriz haberler ve cosplay etkinlikleri ile geliyor. Bu yıl düzenlenecek olan Gamescom 2016 etkinliğinde ise ülkemiz adına önemli bir gelişme yaşandı.

Dünyanın en büyük ve en önemli oyun fuarları arasında yer alan Gamescom’un 2016 yılında yapılacak olan organizasyonunda partner ülke olarak Türkiye yer alacak. İnteraktif Eğlence Oyunları Federal Birliği (BİU) ve Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) yapılan anlaşmalar sonucunda iki ülkenin aynı ortak fikirlerde buluştuğunu ve Türkiye’nin partner ülke olduğunu açıkladılar.

Yaz aylarında düzenlenen Gamescom etkinliğinin sürekli gelişmekte olan oyun sektörü ve genç takipçi kitle için önemini vurgulayan Koelnmesse Genel Müdürü Katharina Hamma, Türkiye’nin oyun sektörü için en cazip ülkeler arasında yer aldığının da altını çizdi.

Gamescom 2016 Etkinlik Tarihi

17 Ağustos ile 21 Ağustos tarihlerinde her zamanki yerinde yani Almanya’nın Köln kentinde düzenlenecek olan fuarda bu yıl TOGED, ODTÜ Teknokent, BİU ve Türkiye merkezli Taleworlds, DOGED ile Setimedia’nın da 2016 yılında yer alacağı açıklandı.

gamescom turkiye

Business Area olak nitelendirilen iş alanı kısmında oyun sektörünün en önemli temsilcilerinin bir araya gelecek olmasından dolayı Türkiye’nin 2016 yılı sonrasında oyun sektörü içerisinde kendisine büyük bir yer bulabileceği düşünülüyor.

Bakalım her yıl Almanya’nın Köln kentinde düzenlenen dünyanın en büyük oyun fuarı Gamescom’da bu yıl partner ülke olarak yer alacak olmamız oyun sektörünün gelişimi açısından bize ne gibi faydalar kazandıracak?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz