Yerli otomobil görüntüleri yayınlandı! İşte İlk Görüntüler!

 

 

Ülkemizde otomotiv sanayisinin gelişmesi ve diğer ülkeler arasında daha fazla rekabet olması için bir adım atılıyor. Türkiye’nin yerli otomobili adında elektrikli otomotiv için batarya yatırımı da proje içerisinde yer alıyor. İşte detaylar…

TBMM‘ye sunulan 11. kalkınma planı kapsamında, otomotiv sektöründe yüksek teknoloji ile alakalı rekabet gücü yüksek tedarik ve sanayinin geliştirilmesi için ve pazar payının daha fazla olacağı ifade ediliyor.

TEŞVİK SÖZ KONUSU

Bu bakımdan, rekabet gücünün daha fazla geliştirilmesi adına, Otomotiv Destek Programı ilk adım olacak. Bu yeni programla beraber sensör, yakıt hücresi ve batarya ile yazılım gibi alanlarda üretimin gelişmesi sağlanacak. Yerli marka olması için teşvik mekanizması geliştirilerek, proje tamamlanacak. İç ve dış pazarın ihtiyaçları altında markalaşma daha fazla öz olacak.

Yerli otobüs kullanımı artacak!

Yeni araçlar için daha uygun altyapılar oluşturulacak. Alternatif güç planlarının yer alması için bazı araştırmalar ve planlar uygulanacak. Otonom ve bağlantıların gelişmesi için teknik altyapı ihtiyacı belirlenecek.

Elektrikli araçların üretimi için batarya yatırımı da şimdiden bekleniyor. Yeni araçlardan verilerin alınması ve kullanılması gibi bazı adımların atılması şart. Ülkemiz içerisinde üretilecek olan otobüslerin, hem şehir içi hemde şehir dışı kullanımları artacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz