Türkiye’de En Hızlı İnternet Hangi Şehirde

İnternet teknolojisi döneminde yaşadığımız bu yıllarda maalesef ülkemizde internet istenildiği kadar hıza ulaşamıyor ve Türkiye’de en hızlı internet nerede sorusu beraberinde gelmektedir. Her geçen gün internet ile çalışabilen Televizyon, Beyaz eşya gibi eşyaların internetin yavaş olmasından dolayı sınıfta kaldığı bu dönemde kullanıcıların çağrılarına ise henüz yeterli bir yanıt gelmiyor.

İnternet üzerinden 4K videoların izlenmesi Steam edilmesi yani görüntü aktarılması internetin yavaş olmasından kaynaklı olarak bazı sıkıntıları beraberinde getiriyor.  16 Mpbs veya 11 Mpbs internet hızı normal olarak sayılabiliyor. ‘’ Mpbs ‘’ internet hızı olarak belirtilen bir ibaredir. Bu rakamlar ne kadar yüksek olursa görüntü kalitesi de bir o kadar iyi olur. 4K teknolojisini iyi bir şekilde kullanabilmek için çözünürlük özelliğini en iyi şekilde kullanmak gerekiyor. Bu da internetin hızı ile alakalı bir durumdur.

En Hızlı İnternet İstanbul’da

Mega kent olarak bilinen İstanbul’un nüfusundan bahsetmemize gerek bile kalmıyor. Her geçen yıl nüfusunu arttırmaya devam eden Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul, 14.1 Mpbs hızında internete sahip şehir olarak göze çarpıyor. İstanbul’u takip eden ve internet hızı konusunda ikinci sırada iddialı olan Ankara yer alıyor. Türkiye’nin en hızlı interneti sıralamasında ikinci olan Ankara 13. 4 Mpbs hızıyla hizmet veriyor. Üçüncü sırada ise tahmin edileceği üzere İzmir bulunuyor. 11.7 Mpbs internet hızı bulunuyor.

 

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz