Sağlık Bakanı Fahrettin Kocan, 08:30’da bir açıklama yaparak ülkemizde ikinci bir Corona virüsü vakası olduğunu dile getirdi. Koca ek olarak Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamalarda kişinin ülke genelinde ilk kapan kişinin yakını olduğunu söyledi. İşte detaylar…

Çin’de Wuhan kentinde gündeme gelen Corona virüsünün yayılmasını önlemek için yetkililer elinden gelen her şeyi yapıyor. Corona virüsünden korunabilmek için yapılan engellemeler devam ediyor. Şimdiye kadar 128 bin 343 kişiye bulaşan virüsün 10 Mart günü itibari ülkemizde görüldüğünü belirtelim.

Koca, 10 Mart’ta bir açıklama yaparak ülkemizde bir vatandaşımıza bulaştığını söylemişti. Hastanın hangi şehirde olduğunu söylemeyen Sağlık Bakanı o günün gecevesi sadece virüsü kapan kişinin erkek olduğunu ve yakın çevresinin de karantinaya alındığını dile getirmişti. Bu sefer de Ülkemizde Corona virüsünü kapan kişi ile alakalı bir açıklama daha geldi.

Fahrettin Koca, son açıklamalarında sabah 08:30’da Twitter hesabı üzerinden yaptı. İkinci bir Corona virüsü vakasının görüldüğünü söyleyen bakan kişinin ilk vakayı gören kişinin yakını olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanlığı sözücü İbrahim Kalın’ın konu ile ilgili olarak yaptığı açıklama şu şekilde;

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz