Türkiye’deki akıllı telefon kullanıcı sayısı ve en fazla akıllı telefon kullanıcısına sahip 10 ülke belli oldu. Verilere göre dünyanın kalabalık ülkesi olan Çin, akıllı telefon kullanıcı sayısında da zirvede bulunuyor.
Medya takip platformu Ajans Press, Statista’nın 2019 yıl sonu verilerinden elde ettiği bilgiler ile Türkiye ve dünyadaki akıllı telefon kullanım oranları hakkında önemli veriler paylaştı. Paylaşılan bilgilere göre Türkiye’deki akıllı telefon kullanıcı sayısı 45 milyonu bulmuş durumda. İtalya, İspanya gibi Avrupa’nın öne çıkan ülkeleri, akıllı telefon kullanıcı sayısında Türkiye’nin gerisinde kaldı.

akıllı telefon kullanımı

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin, toplamda 851 milyon akıllı telefon kullanıcısı ile dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı olmaya devam ediyor. Çin’i, 346 milyon akıllı telefon kullanıcısı ile Hindistan, 260 milyon akıllı telefon kullanıcısı ile ABD takip ediyor.

En fazla akıllı telefon kullanıcısına sahip 10 ülke
-Çin – 851 milyon
-Hindistan – 346 milyon
-ABD – 260 milyon
-Brezilya – 97 milyon
-Rusya – 95 milyon
-Endonezya – 84 milyon
-Japonya – 73 milyon
-Almanya – 66 milyon
-Meksika – 65 milyon
-Birleşik Krallık – 55 milyon

Paylaşılan verilere baktığımızda ülkelerin akıllı telefon kullanım oranlarının -Almanya ve Birleşik Krallık hariç- hala “nüfusun tamamına yakını” diyebileceğimiz seviyeye gelmediğini görüyoruz. Bu da, özellikle Çin ve Hindistan gibi büyük nüfuslu ülkelerde akıllı telefon pazarının hala doyum noktasına ulaşmadığını gösteriyor.
Üreticiler, bu pazarlarda bulunup hala bir akıllı telefona sahip olmayanları da akıllı telefon kullanıcısı haline getirmek için ilerleyen dönemlerde gençlere ve yaşlılara hitap eden cihazlar ile karşımıza çıkabilirler.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz