Elektrikli otomobillerin artmasıyla, şarj istasyonlarına olan ihtiyaçta artıyor. Bu durum özelikle Türkiye bir hayli endişe yaratıyordu. Ancak duruma Alman markası Porsche, el attı. Porsche Pazarlama Müdürü Selim Eskinazi’nin yaptığı açıklamaya göre marka, 7,8 milyon TL’lik yatırım sonucunda Türkiye’de 100 adet şarj istasyonunu hizmete açtı.

Porsche, Avrupa'nın en güçlü elektrikli araç şarj istasyonunu açtı

Geçtiğimiz yıl Porsche, ilk spor otomobili Taycan’ı satışa sundu ve hem kendi otomobilini hem de şarj istasyonlarını çoğaltmak isteyen şirket, Türkiye’nin birçok yerine her elektrikli otomobilin yararlanacağı şarj istasyonları kurdu. Eskinazi, hedefin Türkiye’de toplamda, 190 adet şarj istasyonu kurmak olduğunu ve batarya onarım merkezi üzerinde de çalıştıklarını dile getirdi. Aynı zamanda şu sözlere yer verdi;

“2020 yılında, müşterilerimiz ve tüm elektrikli araç kullanıcıları için 3 adet 350KW’lik Türkiye’nin en hızlı şarj istasyonu da dahil olmak üzere 7,8 milyon TL tutarında yatırım sonucunda ülke çapında 100 adet şarj istasyonunun kurulumunu tamamladık. Porsche Satış Sonrası Hizmetler ekibinin tüm çalışmaları sayesinde Porsche, Türkiye’de bir şarj ağına sahip olan ilk otomobil markası ve en büyük 4’üncü şarj operatörü oldu.”

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz