Android’in babası adına sahip olan Andy Rubin, Şirkete ait yeni telefon görüntülerini kullanıcılara paylaştı. Rubin’in ‘GEM’ kod adını taşıdığı akıllı cihaz, genel görüntüsü ile bir televizyon kumandasına benziyor. Fakat Rubin, cihazın donanımsal özellikleri ve çıkış tarihi konusunda bir bilgi vermedi. Telefonun yapısının bir telefon kumandasını andırması cihazı farklı bir boyuta taşıyor. Diğer cihazlardan farklı olması ve kumandaya benzemesi oldukça dikkat çekici bir özellik oldu.

Telefonun adı konusunda da şu an için bir bilgi yer almıyor. İsmi ne kadar belirsiz olsa da ‘GEM’ adı olarak kodlandığını da belirtelim. Televizyon kumandasına benzeyen ve dikkati üzerine toplayan GEM üreticisi, 2015 yılında kurulan Essential Products ve Essential Products’un patronu olan Android ve daha sonra Googlbe’dan ayrılan Andy Rubin, GEM’le alakalı olan açıklamaları da kendisi yapıyor.

Cihazın diğer modellere göre farklı bir tasarıma sahip olması ve uzun, ince bir yapı ile karşımıza çıkacak olması merakla bekleniliyor. GEM, Android ile anlaşmayı sağladı ve genel görünüm, alıştığımız ekran görünümlerinden farklı. Ayrıca GEM’in ön kısmında delikli bir ekran ve bu deliğe yerleştirilen bir kamera yer almaktadır. Rubin, akıllı cihazın özel bir malzemeden yapıldığı ve sürekli renk değiştiren bir özelliğin olduğunu da belirtelim. Siz gelecek olan bu cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz? Merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz