Twitter, alkol markalarını takip etmek isteyenlerin gerekli yaş sınırının üstünde olduğundan emin olmak için bazı düzenlemeler yapıyor. Sosyal ağ, alkol markalarının uygun yaştaki kitleler ile etkileşimde olmasını istiyor. Bu yüzden Twitter.com ile iOS ve Android uygulamalarına yaş görüntüleme deneyimi getirilmiş durumda. Birkaç gündür gündemde olan bu geliştirme sonucunda alkol markalarının uygun yaşlardaki kişiler üzerinden ağ oluşturarak daha güvenli şekilde büyümesi hedefleniyor. Bunun da markalar açısından daha kolay olacağı düşünülmekte.

twitter yas siniri

Sosyal ağın kendi bloğunda paylaştığı yazıda bu geliştirmenin nasıl çalıştığı anlatılıyor. Bunun için bilgisayarınızdan ya da akıllı telefonunuzdan takip etmek istediğiniz markanın profiline gidiyorsunuz ve “Takip et” butonuna basıyorsunuz. Bunu yaptığınızda hesabı takip edebilmeniz için uygun yaşta olmanız gerektiğini belirten ve doğum tarihinizi girebileceğiniz bir ekranla karşılaşıyorsunuz. Doğrum tarihinizi girdikten sonra Twitter ülkenizde alkol almak için yasal olarak uygun yaşta olup olmadığınızı kontrol ediyor. Eğer yaşınız uygunsa hesabı takip etmeye başlayabiliyorsunuz. Bunu bir kere yaptıktan sonra Twitter doğum tarihinizi hatırlıyor. Eğer yaşınız uygun değilse hesabı takip edemiyorsunuz.

twitter alkol markalari yas siniri

Başlangıç olarak Bud Light, Jim Beam, Knob Creek, Heineken ve Bacardi gibi markaların bu sınırı getirmesi sağlanmış durumda. Bu markalar, reklam stratejisine uygun olarak bu aracı hesaplarıyla birleştirdi.

Twitter Android uygulamasını indir:

[appbox googleplay com.twitter.android]

Twitter iOS uygulamasını indir:

[appbox appstore 333903271]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz