Bu yazımızda sizlere twitter uygulamasında an oluşturma işlemini nasıl gerçekleştireceğinizi ve twitter anları nasıl kullanacağınız konusunda bilgi vereceğiz. Twitter tarafından tanıtılan Moments yani Anlar özelliğini herkes kullanabilir. Anları amacı ise belli bir konudaki tweetleri bir araya toplayarak ortak bir başlık altında paylaşmaktır.

Anlar seçeneğine bastığınız zamanda daha önceden an kullanmadıysanız, ‘Heniz hiç anın yok’ şeklinde yazı görürsünüz. Yeni bir an oluşturmak istiyorsanız da açılan sayfanın sağ kısmında yer alan ‘Yeni an oluşturma’ seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Twitter hesabınız korumalı bir hesap ise bu özellikten faydalanamazsınız. Bu özelliği kullanmak istiyorsanız hesabınızı herkese açmanız gerekiyor.

Eğer hesabınızı açmadan bu özelliği kullanmak istiyorsanız da taslak olarak ‘An’ oluşturabilirsiniz. Yeni An Oluştur seçeneğine bastığınız zaman açılan sayfada bir başlık ve kapak fotoğrafı ayarlamanız gerekiyor. Ardından da ‘An’ olarak ekleyeceğiniz tweetleri alt kısımda açılan ‘Beğendiğimiz Tweetler, Hesaptan Tweetler, Tweet Arama, Tweet Bağlantısı seçeneklerini kullanarak seçebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Twitter uygulamasında yer alan ‘An’ özelliğinden bahsettik. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz