Twitter, gizlilik blogu üzerinden açıklama yaparak Android uygulamasında ciddi bir açığın yer aldığı dile getirdi. Açığın kötü niyetli kişilerin kullanıcı profilini ele geçirmesi olarak sağlandığı söylendi. İşte detaylar..

Twitter, gizlilik blogu üzerinden açıklama yaptı. Sosyal medya platformu olarak bildiğimiz Twitter, yakalamış olduğu açıklardan dolayı kötü niyetli kişilerin hesapları ele geçirebileceğini ifade etti.

Hesabı ele geçiren kişilerin Tweet atabileceği ve direkt mesaj gönderebileceği gibi birçok bilgilere de erişim sağlayacağını duyurdu. Bunu yapabilmesi için Twitter uygulamasında kısıtlanmış alanlara bir kod eklemesi şart.

Güvenlik açığı iOS’ta yok!

Twitter, açıklamalarında güvenlik açığından dolayı kullanıcıların zarar görmediğini söyledi. Yinede sosyal medya platformu açığın kapatılacağını ve bütün önlemlerin alınacağını söyledi. Android‘in özel bir sürümünde ve uygulamasında yer alan açık kullanıcılar ile iletişime geçildiği ve artık ciddi bir adım atılacak. Twitter bazı kişilerle iletişime geçti.

Twitter ek olarak iletişime geçilmemesine rağmen Android ve Twitter uygulaması için son güncellemeleri yapmanız gerektiğini söyledi. Sıkıntıların geçtiğini ise belirtelim.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz