Twitter‘ın Android uygulaması her gün milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. iOS uygulamasının en sevilen özellikleri arasında yer alan Twitter Highlights özelliği sayesinde ise Twitter Android uygulaması önemli bir ilerleme daha kaydediyor.

Android uygulaması ile iOS uygulaması karşılaştırıldığı zaman sürekli düşük notlar alan Twitter Android uygulaması bu yeni özelliği sayesinde rakibi ile arasındaki farkı azaltacak gibi gözüküyor.

Twitter Highlights Özelliği Nasıl Çalışıyor?

Highlights özelliği aslında temelde oldukça basit bir özellik. Bir gün önce atılan belirli sayıdaki tweetler Twitter’ın ana ekranında gösteriliyor. Twitter hesabınıza uzun bir süre boyunca giriş yapmadıysanız gündemde neler olup bittiği hakkında Highlights sayesinde fikir alabilirsiniz.

Twitter’ın eskiden kullanılan “Keşfet” özelliğine benzeyen Highlights’ın en büyük farkı ise reklamlar ve hesap tavsiyeleri arasında içeriğin kaybolmaması oluyor. Tamamen sade ve reklamsız bir şekilde içerikleri ve gündeme ait tweetleri gösteren Highlights özelliği kaçırdığınız tweet içeriklerini sizlere pratik bir şekilde gösterebiliyor.

Kaçırmış olduğunuz tweet içeriklerinin sizlerin hesabındaki zaman akışına eklenmesi şeklinde bu tweetleri görebiliyorsunuz.

Twitter Highlights mobil13

Android Kullanıcıları da Yararlanabilecekler

Highlights özelliği İngilizce Twitter kullanan üyeler için Nisan ayından beri aktif olan bir özellik ve dünya çapında yaygınlaşması ise Eylül ayına denk geliyor. Şimdiye kadar fazla dikkat çekmeyen bu özellik Twitter’ın yaptığı diğer yeniliklerin arasında biraz geri planda kalmış gibi gözüküyor.

Ancak bilgi alma açısından oldukça işlevsel bir özellik olan Highlights, artık Android kullanıcılarına da sunulduğundan dolayı daha fazla popüler olması bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz