Twitter, çoğu şeyden haberdar olmak için, gündemde olan bilgileri öğrenmek için birçok insanın tercih ettiği sosyal medya platformudur. Ancak bazen bazı haberlerin bildirimlerinin gelmesi sıkıcı bir duruma dönüşebiliyor.

Sürekli olarak bilgilerden haberdar olmak için Twitter’a giriyoruz ancak spoilerden uzak durmak da istiyoruz ve bu durumu halletmenin yolu da oldukça basittir. Eğer bildirimler canınızı sıkıyorsa bu uygulamanın özelliğinde sessize alma durumu vardır ve bunu çoğu kişi bilmez.

Sessize alma durumunuzda paylaşımları da kontrol etmiş olursunuz. Bazı hesapları, emojileri, belirli sözcükleri, cümleleri ve aynı zamanda etiketleri sessize alabilirsiniz. Sessize almanız durumunda bazı sızdırılan bilgiler artık sizin için sıkıntı olmayacaktır.

Sessize Alınca Takipten Çıkılıyor ya da Engelleniyor mu?

Twitter’da sessize alma işlemini gerçekleştirdiğiniz zaman, sessize aldığınız hesaplar engellenmez ya da takipten çıkma durumu olmaz bunu da belirtmiş olalım. Ancak bir hesabı sessize almanız durumunda o hesabın Tweetleri sizin sayfanızda çıkmaz.

Şunu da belirtelim ki sessize almış olduğunuz hesapları karşı taraf görmüyor ve buna dair bir bildirim gitmiyor. Sessize almış olduğunuz hesap aynı zamanda sizi etiketlediğin de ya da özelden mesaj attığı zaman bu bildirimlerini alacağınızı da belirtelim.

Bu işlemi gerçekleştirmek için sessize almak istediğiniz hesabın tweetlerinden birine tıklamanız ve ardından sessize al seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Bu durum sayesinde istemediğiniz bilgileri paylaşan kişinin hesabını engellemeden bildirimlerini görmemiş olursunuz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz