Twitter uygulaması oldukça popüler bir uygulamadır. Uygulama popülerliğini korumak için farklı güncellemeler ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Twitter güvenlik konusuna oldukça önem veriyor ve bu konu üzerinden sürekli çalışmalar yürütüyor. Twitter tarafından alınan bir karara göre kullanıcıları koruma adına bir güncelleme daha geliyor. Yaklaşık 1 hafta önce alınan karara göre Twitter kullanıcıları artık susturma yetkisine sahip olacak. Bildirimleri susturmak için kullanıcılara yetki veren Twitter bir koruma kararı daha aldı.

Yeni alınan karara göre hesap sahiplerini rahatsız edecek mesajlar konusunda farklı bir filtreleme sistemi kullanılacak. Rahatsız edici mesajlara filtreleme uygulaması yaparak kullanıcıların memnuniyet seviyesini arttırmayı hedefleyen Twitter, rencide edici listesinde yer alan herhangi bir kelime kullanıldığı zaman ‘ek mesajlar’ alanında yer alacaktı.

Bu uygulama Facebook’ta da kullanılmaktadır. Twitter uygulamasına da gelecek olan bu filtreleme yöntemi sayesinde, rencide edici mesajlarla kullanıcıların uğraşmasına gerek kalmayacaktır. Twitter uygulamasının asıl amacı kullanıcıların memnuniyetini arttırmak ve rahatsız edici içerikleri en alt seviyeye düşürmektir. Bu filtrede aynı zamanda kalite filtresi de yer alacaktır. Kalite filtresi sayesinde ‘düşük kaliteli’ olan mesajlar bu klasör üzerinde tutulacaktır.

Şüpheli olan mesajları Twitter kullanıcıları göremeyecek. Bu tarz bir özelliğin amacı ise kötü niyetli olan mesajların şikayet edilmesini daha da kolaylaştırmaktır. Şüpheli mesajlar filtrelenecek ve “Bu mesaj gizli çünkü rahatsız edici bir içerik içeriyor olabilir.” şeklinde bildirim yer alacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz