Twitter ScratchReel özelliğinden ilk ipucunu 12 Kasım’da attığı bir tweetle verdi. Yeni özellik, GIF tweetlemeyi sağlıyor.

ScratchReel özelliği normal kullanıcılar için pek bir şey ifade etmese de Twitter mobil uygulamasına reklam vermek ve dikkat çekmek isteyen yani adından söz ettirmeyi amaç edinen kurumlar için önem taşıyor. Twitter Android ve Twitter iOS uygulamalarında kullanıcılara ulaşmak isteyen kurumlar ve markalar için ScratchReel, canlı web yayınlarından ve TV’den fotoğraf, GIF ve video oluşturarak bunları paylaşmanın en hızlı yolu olarak tanımlanıyor.

Bu da muhtemelen oluşturulmuş en sevimli GIF’lerden biri.

Twitter, yeni özellik olan ScratchReel için şimdilik sadece dalga sörfü yapan adam GIF’i paylaşmayı seçti.

twitter scratchreel-tweet gif

twitter scratchreel gif

Bu GIF görüntülendiğinde akıllı cihazınızın ekranına parmağınızla dokunarak GIF’i durdurabiliyorsunuz.

Tweet’te görülen GIF’i oynattığınızda ScratchReel özelliğini daha iyi anlayacaksınız.

Twitter uzun süredir gelir elde etme yollarını araştırıyor ve pek çok yol deniyor. Facebook’un aksine henüz reklam gösterimi konusunda iyi bir yol bulamadığı söylenebilir. Ancak ScratchReel özelliği işe yarayacak gibi görünüyor. Kullanıcıların yarısından fazlası çoğunlukla bilgisayar yerine akıllı cihazları kullanıyor. GIF’lerin Twitter mobil uygulamalarında gösterileceği düşünüldüğünde çok fazla kullanıcıyla ulaşılabileceğini tahmin etmek mümkün.

Twitter’ın şu anda özelliği test ettiği söyleniyor ve yakın zamanda daha ayrıntılı bir tanıtım yapması bekleniyor.

Kaynak: GSMArena

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz