Twitter uygulaması tarafından yanıt gizleme özelliği geliyor ve resmi blog sayfasında, yanıt gizleme özelliği önümüzdeki haftadan itibaren test sürecinde olacağı belirtildi. Twitter kullanıcıları tarafından uzun süredir yanıt gizleme özelliği konuşuluyordu ve beklenen özellik 1 hafta sonra test süreci ile karşımıza çıkacaktır.

Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre gerçekleşecek olan test süreci başlatılacaktır. Yanıt gizleme özelliği ile alakalı olarak birçok söylentiler çıktı ve bu teknolojinin geleceği birçok kişi tarafından söyleniyordu. Beklenen geçekleşti ve yanıt gizleme özelliği Twitter uygulamasına geliyor. Yanıt gizleme özelliğinin Twitter uygulamasına gelmesinin amacı, atmış olduğunuz Tweetleri kontrol altına almaktır. Bu özellik sayesinde tweetlere gelen saldırı, tahrik edici içerik, hakaret ya da küfür içeren yanıtları isteğe göre gizleyebilirsiniz.

Gizlediğiniz yanıtlar diğer takipçiler tarafından görülmeyecektir. Bu özellik sayesinde de kötü yanıtları gizlemiş olursunuz ve olumsuz bir ortamı engellemiş olursunuz. Sadece yanıt gizleme özelliği gelmiyor ayrıca GIF’de gelecek. Paylaşılan GIF özelliği nasıl kullanıldığını ve ne işe yaradığı Twitter tarafından belirtildi. Uygulamaya güncelleme geldikten sonra sağ alt köşede gri renkli bir ikon olacaktır. Bu ikona bastığınız zaman gizlenen tweetleri görüntülemiş olursunuz.

Bu durum sayesinde de tweet sahibinin sansür alıp almadığı anlaşılıyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu uygulama önümüzdeki haftadan itibaren test edilmeye başlanacaktır. Test süreci Kanada’da olan Twitter kullanıcılarına sunulacak. Sınırlı sayıda bu güncelleme gelecek ve test sürecinin ardından tüm Twitter uygulamalarına yanıtları gizleme özelliği gelecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz