Twitter, en son gelişmelerden haberdar olmak için en iyi sosyal medya platformlarından biridir. Viral bir videoya ya da Twitter’da özel bir şeye rastlayabilirsiniz. Bu yazıda Twitter’dan PC’nize veya akıllı telefonunuza nasıl video kaydedeceğinizi öğreneceğiz.

Twitter’dan Video Kaydetmek İçin Kullanılabilecek Yöntemler

Bir çevrimiçi video indiriciyi kullanarak veya bir Android uygulamasını kullanarak indirebilirsiniz. Ne yazık ki, iOS cihazları için App Store’da herhangi bir uygulamanız yok. Dolayısıyla, iOS cihazları için tarayıcınıza gitmeniz ve web aracını kullanmanız gerekir. Şimdi mevcut iki yönteme de bir göz atalım.

1. Çevrimiçi Video İndiricileri (Web)

Twitter videolarını indirmenize izin veren birkaç çevrimiçi web portalı var, ancak yalnızca birkaçı beklendiği gibi çalışıyor.

TwitterVideoDownloader ve DownloadTwitterVideo , internette mevcut olan iki çevrimiçi video indiricisidir. Tamamen çalışmayı bırakmadığı sürece, bahsi geçen çevrimiçi video indiricilerden herhangi birini kullanmanızı tavsiye ederiz.

Aşağıdaki adımları izleyerek videoları Twitter’dan indirebileceksiniz.

Öncelikle Twitter.com’a gidin ve videonun kaydedilmesini istediğiniz yerden istediğiniz tweet’i arayın.
Şimdi, aşağıdaki resimde gösterildiği gibi, aşağı açılan ok düğmesine tıklayın ve bağlantıyı tweet’e kopyalayın.

Tweet URL’sini çevrimiçi video indiricinin giriş alanına yapıştırın ve indirme düğmesine basın.

2. Bir Android Uygulaması Kullanma

Öncelikle, twitter video & GIF downloader uygulamasını Google Play Store’dan indirin ve yükleyin .
Yüklendikten sonra, videoyu kaydetmek istediğiniz hedef tweet’e ulaşmak için Twitter uygulamasını veya web tarayıcınızı kullanmanız gerekir.
Şimdi, bağlantıyı kopyalama seçeneğini almak için açılır ok düğmesine dokunun. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi, “ Bağlantıyı Tweet’e kopyala ” üzerine dokunun .

Artık Tweet’in URL’sine sahip olduğunuza, indirdiğiniz uygulamaya gidin ve URL’yi yapıştırın. İndirme düğmesini göreceksiniz, sadece Twitter videosunu indirmeye başlamak için tıklayın.

 

Bu yüzden, Twitter’dan video kaydetmek için bir çevrimiçi video indiricisini veya bir Android uygulamasını kullanmanız gerekir. Videoyu kaydetmek veya indirmek için Twitter’da bir indirme düğmesi bulamazsınız. Twitter’dan video kaydetmek için 3. Parti servislerinin yardımına ihtiyacınız olacak. Size uygun olmayan bir şey olabilir, ancak şu an için geçerli olan tek yol bu.

Twitter videolarını indirmek için başka heyecan verici bir yöntem biliyorsanız, bize yorumlarda bildirin. Makaleyi takip etmekte sorun mu yaşıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde tartışalım.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz