Twitter Kilitli Kullanıcılara Hesaplarını Geri Verdi

Twitter yaş kısıtlaması nedeniyle birçok hesabı kapatmıştı.

Bir yıl süren bir kilitlenmeden sonra, Twitter sonunda birkaç kilitli kullanıcının hesaplarının kontrolünü tekrar kazanmasına izin veriyor.

13 yaşından küçüklerin oluşturduğu hesaplar, geçen yıl 25 Mayıs’ta yürürlüğe giren Genel Veri Koruma Kanunu (GDPR) nedeniyle dondurulmuş ve bu durum, çevrimiçi hizmetleri kullanma izni yaşının 13’ten düşük olmaması gerektiğini öngörmüştür.

Twitter yaş kısıtlaması nedeniyle birkaç hesabı kapatmıştı. Bu süreç aynı zamanda Twitter hizmetini yasal olarak kullanabilecek yaşta olduklarını söyleyen kullanıcıları da kilitledi.

“Bugünden itibaren, hesabınıza erişmeye ilişkin ayrıntıları içeren uygun kişilere e-posta göndereceğiz.”

“E-postalar dalgalar halinde gönderilecek, bu yüzden bizden hemen haber alamazsanız endişelenmeyin. E-posta yok mu? Hesabınıza giriş yapın ve Başlayın düğmesini arayın. İşlemi tamamlamak için 30 gününüz olacak , “dedi Twitter geç salı.

Hak kazanıyorsanız, yakında Twitter’dan bir e-posta almalısınız.

Twitter, “Twitter hesabınıza bağlı bir e-postanız yoksa ve uygunsanız, hesabınıza giriş yapabilirsiniz ve sıra size geldiğinde ekranda talimatları göreceksiniz” dedi.

Twitter, kurallarının 13 yaşın altındaki kişilerin tweet atmasına veya bir Twitter hesabı oluşturmasına izin vermediğini, bu yüzden bu Tweet’leri silmek ve etkilenen hesap sahiplerinin Twitter’da devam etmesine izin vermek için teknik bir çözüm üzerinde çalışıyordu.

#TwitterLockOut hashtag’ı geçtiğimiz yıl Twitter’da sıkça rastlandı ve “Bize hesaplarımızı geri verin!” Diye bağırdı. TechCrunch, Twitter’ın resmi hesaplarında diğer ürün haberlerini paylaştığı anda Cevaplarda bulunabileceğini bildirdi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz