İnternet üzerinde en fazla kullanılan ve gençlerin akın ettiği Twitter platformu bir yeni özelliği daha test ediyor. Normal olarak tweet attığınız zaman bu tweetlerden etkileşim almanız için size bildirim gönderiliyor. Kullanıcılar ise artık bu bildirimleri sessize alabiliyor.

Normalde platform üzerinde herkesin sürekli tweet atması ve sürekli bildirim gelmesi çok sinir bozucu bir durum olabiliyor. Binlerce kişi sizi beğendiğinizde ya telefon patlıyor yada titreşimden kafayı yiyorsunuz. Twitter ise artık bu soruna bir çözüm buluyor.

Jane Manchun Wong adında bir uygulama araştırmacısının açıklamalarına göre platformda gizli kodların olduğunu ve Android uygulamasında tweetleri sessize alma gibi bir özelliğin yer aldığını dile getirdi.

Bildirimler sekmesi altında yer alan sessize al simgesine bastığınız zaman üç farklı seçenek karşınıza çıkıyor. Bu seçenekler ise 1-3-12 saat sessize alma oluyor. Elbette bildirimler sekmesinden yinede görebilirsiniz. Bu özellik telefon bildirim ekranının dolmasını önlemiş oluyor.

Bir nevi rahatsız etme beni modu gibi gelen bu özellik, artık sinir bozucu durumun önüne geçecek gibi duruyor. Her beğenide, reetwette yada diğer durumlarda gelen binlerce bildirim ve titreşimden uzak kalmak ve kafanızı dinlemek için mükemmel bir çözüm oluyor.

Araştırmacının açıklamasında ayrıca bu sessize al özelliğinin kesin çıkma gibi bir durumu olmadığını ve güncellemeler ile gelip gelmeyeceğini göreceğimizi dile getirdi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz